Breitling Superocean - Steelfish mi, Abyss mi, Heritage mi?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Breitling Superocean - Steelfish mi, Abyss mi, Heritage mi?

Mesaj Emre » 10 Şub 2011, 09:31

Selamlar,

Benim icin yavas yavas ortalik isinmaya basladi ve alacagim saatler konusunda karar vermem gerek :) Ilki butcemde en yuksek kismi ayiracagim saat icin. Asagidaki Breitling'lerden siz olsaniz hangisini secerdiniz, daha da onemlisi neden? (OSS sorusu gibi oldu bu da)

Bu ucunun arasindan gonlum Superocean Abyss'den yana. Omega Seamaster serisini de dusundum lakin Breitling beni daha fazla heyecanlandiran bi marka oldugundan Breitling ile baslamayi dusunuyorum. (Omega'ya bi garezim yok)

Breitling Superocean Steelfish X-Plus

Resim

Movement : Breitling Caliber 17 / COSC / ETA 2824-2 tabanli /25 jewels / 28,800 vph / 42 saat guc rezervi
Kasa : 44.2 mm / 16.5 mm
Bezel : Uni-Directional
2000 metre su gecirmezlik.
Saat 10 hizasinda Helyum cikis valvi.
Saat 3 hizasinda tarih.

Fiyat : $ 2238

--------------------------

Breitling Superocean Abyss

Resim

Movement : Breitling Caliber 17 / COSC / ETA 2824-2 tabanli /25 jewels / 28,800 vph / 42 saat guc rezervi
Kasa : 42 mm / 15 mm
1500 metre su gecirmezlik.
Saat 10 hizasinda Helyum cikis valvi.
Saat 3 hizasinda tarih.

Fiyat : $ 2406

--------------------------

Breitling Superocean Heritage 46mm

Resim

Kasa : 46 mm / 13.6 mm
200 metre su gecirmezlik.

Fiyat : $ 2861
En son Emre tarafından 10 Şub 2011, 10:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Re: Breitling Superocean - Steelfish mi, Abyss mi, Heritage mi?

Mesaj Clk » 10 Şub 2011, 09:33

Benim Omega'ya garezim var :D Sordugun soruya benim cevabim kuskusuz Heritage olurdu...
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Emre » 10 Şub 2011, 09:50

clk yazdı:Benim Omega'ya garezim var :D Sordugun soruya benim cevabim kuskusuz Heritage olurdu...

Son zamanlarda indirimli urunler satan bikac farkli magazada Omega'lara rastladim. Gerci bi tanesinde de 2 adet Rolex vardi ama. Omega'larin Deville ve Aquaterra'lari vardi. Bu bende bi garez olusturmadigi gibi su siralar alacagim saat konusunda karar vermemi kolaylastirdi :)

Peki bi diver icin 200m az degil mi clk? Tamam belki 200m'ye dalmayacagim hic ama sonucta kolumdaki saatin belli bi derinlikte dahi dayanikli oldugunu bilmek guzel. Heritage'in crown'u da korumasiz kalmis gariban :)
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj Clk » 10 Şub 2011, 09:55

Heritage benim icin bir tool watch degil. Bu saat sadece dizayni ve prestiji icin alinip takilacak bir saat. Sonucta benim icin bir saatin ne kadar WR'si oldugunun hicbir önemi yok. Eger öyle olsaydi alirdim bir Deep Sea olay bitmistir; hadi dagilin derdim :D

Heritage'i hic eline aldin mi bilmiyorum ama benim cok hosuma giden bir saat. Hem deri kayis hem milanese ile muhtesem duruyor. Tekrar ediyorum. Unut WR olayini, hosuna giden saati al...
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Frax » 10 Şub 2011, 10:00

Heritage çok şık, benim oyum Heritage a gidiyor :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj drk » 10 Şub 2011, 10:05

Bu üçü arasından bence en güzeli daha doğrusu en spor duruşu olan abyss, hele birde yanında eski tip üzerinde kocaman breitling yazan kauçuk kayış da olursa süper olur.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj sedir » 10 Şub 2011, 10:05

Omega konusunda değilse de Breitling Heritage konusunda clk ile benzer fikirleri paylaşıyoruz.
Çelik örgü bilezik ile çok güzel durmuş. Gündelik kullanımda da çapı sorun değilse (46mm :?: ) daha ince olduğundan kolda daha rahat edilebilir.
Bu arada diğer saatlerin sus dirençleri de 6000 metre ve 1500 metre değil feet. Yani o rakamları üçe bölmeliyiz.
Daha çok su direnci daha kalın saat anlamına da geliyor sanırım. Yani ilk iki saatin bilekte duruşu da farklı olsa gerek.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Emre » 10 Şub 2011, 10:16

sedir yazdı:Omega konusunda değilse de Breitling Heritage konusunda clk ile benzer fikirleri paylaşıyoruz.
Çelik örgü bilezik ile çok güzel durmuş. Gündelik kullanımda da çapı sorun değilse (46mm :?: ) daha ince olduğundan kolda daha rahat edilebilir.
Bu arada diğer saatlerin sus dirençleri de 6000 metre ve 1500 metre değil feet. Yani o rakamları üçe bölmeliyiz.
Daha çok su direnci daha kalın saat anlamına da geliyor sanırım. Yani ilk iki saatin bilekte duruşu da farklı olsa gerek.

Hocam 1500 olan dogru ama digerine dalginlikla 2000 yerine 6000 yazmisim simdi duzelttim. Uyari icin tesekkurler.

46mm biraz buyuk fakat bu Cumartesi saatciye gidip deneyecegim bakalim ucu de nasil durcak.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 223 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners