Fossil FME1088

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Fossil FME1088

Mesaj Magneto » 02 Mar 2011, 01:11

punk yazdı:Miyota Quartz kalitesiz miymiş?

üretim yeri yetiyor benim için Made in China ise at çöpe ( benim için böyle) Made in China mallarının ben daha 3 yılın üzerinde çalıştığını HİÇ görmedim. Kullandığım tüm çin malları en fazla 2-2,5 yıl dayandı. Ceptelefonundan tutunda kulaklıklara kadar.
O fabrikaları oraya konduranlarınıda Allah nasıl biliyorsa öle yapsın .NEFRET EDİYORUM made in china yazısını görmekten
Saat = BlancPain
Kullanıcı avatarı
Magneto

Mesaj punk » 02 Mar 2011, 01:14

Magneto bu genellemeyi yaptığına inanamıyorum. Böylesi bir söyleme nasıl cevap verilebilir bilmiyorum ama Çin'deki seri üretim olmasa avatarındaki Orient'in en azından kalibresinin her bir parçası nasıl üretilirdi, cevabını verebilir misin?

Ya da soruyu şöyle sorayım; konu "imalat" olduğunda, Çin'i nasıl gözardı edersin? Her konuda bahsediyorum. Yazılımdan tut da, otomobil motorlarına kadar...
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj Magneto » 02 Mar 2011, 01:32

Dünyada başka bir ülke yok mu doğru düzgün YÜKSEK KALİTEDE İŞÇİLİK yapabilecek bir ülke.Nokia ---> Finland, Romania, Hungary , China üretimi yapıyor ama hiç değilse fabrikaları farklı ülkelere dağılmış durumda.
sevgili punk hocam ALLAH aşkına söyle , Japonya,Almanya,Finlandiya üretimli bir mal ile çinlilerin yaptığı işçilik bir olur mu.
Bugün adidas mağazasına gittim , tüm ürünleri çine yönlendirmişler bıraktım adidas kullanmayı bugünden itibaren .Bilgisayar ürünleri hariç bundan sonra hiçbir şekilde BİLEREK çin malı ürün kullanmayacağım bunu çok açık net söylüyorum.Bilgisayar ürünleride ise mecbursun bir Samsung Korede üretim yapıyor o kadar . Bi de Seagate Taylandda .
Orientin kalibresinin ise Çinde üretildiğini bilmiyordum, Orientte attığım mesajda %100 Japon üretimli olduğu söylendi aylar evvel !
Saat = BlancPain
Kullanıcı avatarı
Magneto

Mesaj punk » 02 Mar 2011, 01:33

Orient'ten gelen mesajı bizimle paylaşır mısınız?
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj Magneto » 02 Mar 2011, 01:40

Posta kutumu temizlediğim için ne yazıkki o mesajın tam metnini yayımlamam olanaksız.Ama tekrardan Orientte mail ile sorup cevabı alabilirim , zira ben %100 japon olduğu için Orienti seviyordum eğer dediğiniz gibi ise Orientte benim için bitmiştir.
Saat = BlancPain
Kullanıcı avatarı
Magneto

Mesaj Ziyaliv » 02 Mar 2011, 02:31

Bugun Çin ekonomisi olmasa sevgili magneto inan su anda bilgisayarında bile bu yazıları ve yorumları paylaşmayacak bir durumda olacaktık. Siz diyorsun ki 2,5 - 3 sene çalışıyor çin malı saatler. Nereden biliyorsunuz sektörün içinde bir kişi misiniz, saat sektöründe yorumları, kullanıcı tercihlerini, kalite düzeylerini takip ediyor musunuz? Sadece kendi başınıza gelen durumlar için bu genelleme dogru olmaz.Çin de bugun yeri geldiğinde mercedes e motor üreten firmalar var, ayrıca unutma ki işçilik kotu değil (tabii mısır çarsısından ya da tahtakaleden ne oldugunu bilip bilmeden alınan ürünler hariç) sadece işçilik ucuz bu yüzden bugun nike, nokia, adidas, apple, mercedes, renault, hp, dell, toshiba, casio, cerruti 1881, seiko, philips, sony, lenovo, guess, tommy hilfiger'dan tut aklıma gelmeyen bir çok firma Çin'de üretim yapıyor, neden mi? Sadece işçilik ucuz dünyanın hiç bir yerinde gunde 2 dolara işçi Çin'den başka hiçbir yerde çalıştıramazsınız. Bu işin ürünlerin bahsettğim markaların kaliteleri ile hiçbir alakası yok. Adamlar aksine kalite standartları için kendilerini parçalıyorlar. Ha tabii siz tercih edersiniz, etmezsiniz ayrı mesele ama, hepimiz kabul etmeliyiz, Çin ekonomisi olmasa üretim de olmaz ya da kullandığımız ürünleri en azından 1 misli fiyatlı kullanırız.
"Saat, Saatçiden Alınır...."
Kullanıcı avatarı
Ziyaliv

Mesaj cenk » 03 Mar 2011, 17:32

+1 ziyaliv
Kullanıcı avatarı
cenk

Mesaj Ziyaliv » 03 Mar 2011, 18:29

Teşekkür ederim CVSSVC :)
"Saat, Saatçiden Alınır...."
Kullanıcı avatarı
Ziyaliv

Önceki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 111 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners