Midsize Automatic Chrono Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Midsize Automatic Chrono Önerisi

Mesaj xamrax » 01 Mar 2011, 14:12

Merhaba,
Mid size automatic chrono önerilerinizi almak isterim ( tepe hariç çap <= 39 mm). Bulabildiğim birkaç marka model var ama bu gamdaki kısırlık beni üzüyor zira bileklerim çok ince.

Omega speedmaster reduced 3510 veya 3539 => 4.500 civarı fiyatlara rastlıyorum. 10 yıldan uzun süredir üretilmeyen bir model için gerçekçi bir fiyat olduğunu düşünmüyorum. Alır almaz bakıma göndermek kuvvetle muhtemel.
Omega speedmaster date 3513 => Tarihe karışmış bir güzellik daha, yukarıdaki yorumlarım aynen geçerli
Revue Thommen RT110 => Full titanium 39,5mm valjoux 7550. Çok beğendim ama TR distribitörü 4.800 TL peşin fiyat deyince gülmekten alamadım kendimi :)

Şeytan diyor al e-bay'den DIY 7550 case, makine 29,5mm kadran vb. yap kendi kendine ama.... bazen parçalar uyumlu olmuyor, astarı yüzünden pahalıya gelir mi vs. diyorum :(

Siz ne önerirsiniz?
Sağlıcakla kalın
Hüseyin
Kullanıcı avatarı
xamrax

Re: Midsize Automatic Chrono Önerisi

Mesaj Modern60 » 01 Mar 2011, 23:08

Omega Speedmaster ve speedmaster day-date automatic serilerinin hepsi 40mm tepe dahildir. Ama bu günkü fiyatları 3500 chf gibi olsa gerek. Türkiyede de herhalde indirimle falan 4000 tl filandır. Yani RT110 uin 4500 tl fiyatı da anormal sayılmaz. Beğenmişseniz biraz daha pazarlık eder alırsınız. Yanlış bilmiyorsam Şevki Kuz da bu saatler.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Re: Midsize Automatic Chrono Önerisi

Mesaj xamrax » 02 Mar 2011, 00:09

ilginiz için teşekkürler,
ilettiğim gibi MidSize talebim biraz elimi kolumu bağlıyor.
Speedmaster ları çok beğeniyorum, yukarıda belirttiğim modeller bulabildiğim en küçükleri, fakat "taze" olmamaları beni endişelendiriyor. Bu konuda bir yorumunuz var mı? Vitrinde belli pozisyonda, sürekli spot altında beklemeleri ve +10 yıllık bir seri olması sizce de sıkıntıya gebe midir?
Date ve Day-Date'lere ise tepe dahil 40mm demişsiniz, Sitesinde case diameter 40mm yazıyor. Tepe dahil olduğuna emin misiniz? eğer öyle ise çok güzel haber :) bu modellerin devam eden serileri var.

RT konusunda ise, 1.700$'lık yurt dışı son kullanıcı satış fiyatı olan bir saatin 2 katından yüksek bir fiyata satışa sunulması beni şaşırtıyor. Markaya mail yazıp bu konudan haberdar olup olmadıklarını, Türkiye'de marka için avrupadan farklı bir strateji belirleyerek bir üst bantta mı konumlandırdıklarını sorasım geliyor :)
Kullanıcı avatarı
xamrax

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: akhenaten ve 104 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners