Istanbul - Kad覺k繹y - Yeldeirmeni Doland覺r覺lma olay覺

TSF Uluslararas覺 al覺nt覺 ve Kay覺p Saat Veritaban覺 Kay覺t

Istanbul - Kad覺k繹y - Yeldeirmeni Doland覺r覺lma olay覺

Mesaj DHLadam » 15 Haz 2021, 13:31

Herkese merhaba,

D羹n (14 Haziran 2021) ba覺mdan ge癟en bir olay覺 繹zetlemek istiyorum. Eimin Rolex'ini sar覺 renkli sat覺 sitesine de ilan vererek sat覺a koymutum.

Pazar g羹n羹 beni sesi tok, konumas覺 癟ok d羹zg羹n biri arad覺, kendini Ercan olarak tan覺tt覺 ve mimar olduunu Bursa'da antiye ileri olduunu belirtlerek 癟ok fazla pazarl覺k yapmay覺 sevmediini belirterek son fiyat覺 sordu. Akl覺mdaki fiyat覺 belirttikten sonra geri arayaca覺n覺 s繹yledi ve d羹n sabah mesaj att覺, Kad覺k繹y'de saat癟im var oraya g繹sterebilir miyiz, sonras覺nda eft yapar hallederiz ilemi dedi..

Saatin garantide olduunu, TR'de muhattab覺n Rhodium oldugunu belirtmeme ragmeni, paran覺n kolay kazan覺lmad覺覺n覺 y羹ksek meblalar olduunu ve gelin bir 癟ay覺m覺z覺 kahvemizi i癟in ilemi halledelim diyerek 覺srar etti.

Ben de bir ak覺l tutulmas覺 ya da basiretimin balanmas覺yla tamam dedim. D羹n oglen s覺ralar覺nda yel deirmenindeki konuma gittim. Sa癟ma sapan bir adres ve bina olduu i癟in yanl覺 m覺 geldim diyerek adam覺 arad覺m ve "ben 2 dakika bir bankaya 癟覺kt覺m, muhasebe sorumlumuz 襤brahim Bey yukar覺da o da saatten anlar, sizi bekletmeyelim, baks覺n, eft yaps覺n ilem bitsin, bir de 癟ay i癟in ben de yetieyim tan覺覺r覺z" dedi..

Kap覺y覺 bir adam a癟t覺, yukar覺da ibrahim bey bekliyor sizi dedi. eski tip d繹ner merdiven tipli Kadikoy yap覺s覺, irenc bir ofis tipinde bir yere girdik, Ava Adas覺 G羹ne Motel irtibat b羹rosu" yaz覺yor kap覺da. Ne mimarl覺k ne de inaat ii vs bir ibare yok, benim ak覺l hala tutuk. Adam dedi, bizim bir otelimiz de var, Covid zaman覺 kapatt覺k ama burada ilere devam ediyoruz dedi, oturdu masaya c覺kard覺m saati kutusundan eline ald覺, bakt覺 tertemiz saat dedi, TL kar覺l覺g覺 yollayabilir yimiz ben Ercan Bey'e saatin onay覺n覺 veriyorum dedi, s繹zde herhalde konusur gibi yapt覺, kapatt覺, IBAN'覺n覺n覺z覺 yazar m覺s覺n覺z dedi, siz yaz覺n benim yaz覺m 癟irkin dedigimde ellerini titrediini gostererek, sagl覺k sorunum var, iyi yazam覺yorum dedi. Ben telefondan ibana bak覺p yazmaya 癟al覺覺rken hafif ayakland覺 adam, bu arada saat kutusunun i癟inde masa uzerinde duruyor. isim bitince yazmayla, kag覺d覺 adama uzatt覺m, 2 dk musade edin muhasebeye ileteyim hemen geliyorum eft islemi bitsin hesab覺n覺zda gorun al覺sveris tamamlans覺n dedi, tamam dedim ben salak gibi.. adam odadan c覺kt覺.. 5 sn gecmedi, arkam覺 dondum bir bakt覺m kimse yok, bas覺m masaya dondu ve orada y覺k覺ld覺m.. saat yok.. adam ben iban覺n rakamlar覺n覺 okumaya cal覺s覺rken hehralde saati cakt覺rmadan koltuk alt覺na ald覺 saklad覺..

O can havliyle merdivenlerden h覺zla inerek apartman kap覺s覺n覺 act覺g覺mda adamlar覺 son saniyede hangi sokaa girdiini g繹rd羹m, arkalar覺ndan ba覺r覺nca h覺zlar覺n覺 art覺rt覺lar, ben de arkalar覺ndan sokakta h覺rs覺z var h覺rs覺z var diye ba覺rarak mahalleliden yard覺m istedim, yollar覺n覺 ay覺rd覺lar, ben, benimle konusani takip etmeye baslad覺m, mahalleli gencler adam覺 tam yakalacaycakken, adam kendini yere att覺 ve y羹z羹n羹 kald覺r覺ma s羹rrt羹 kendi bilerek ve ka覺n覺 g繹z羹n羹 yard覺 (darp edildim diyordu sonras覺nda) adam覺 yakalay覺nca elinde saatin olmad覺覺n覺 g繹rd羹m, polisi aradim 155'i, o esnada, bana yaklast覺, "birak polisi aramay覺 senin torbay覺 att覺m sokaga, git al onu bas git b覺rak beni" dedi.

Mahalleli cocuklardan birine rica ettim, gidip yola bakar m覺s覺n diye, 2 dk sonra bir posetle icinde k覺yafetlerin ve en alt覺nda benim rolex'in kutusuyla icinde oldugunu gordum.. Polisi beklerken elimizden yine kurtuldu ve ka癟maya balad覺.. bu sefer 250 metre sonra otopark癟覺 valeler adam覺n 羹st羹ne 癟ulland覺 ve yakalad覺lar. Polis otosu geldi, durumu belirttim. Karakola gittik.

1 saat sonra diger bana kap覺y覺 acan ama benimle konusmayan adam覺 da paketleyip getirmilerdi. adam覺n cep telefonundaki whatsapp mesajlar覺 baka l羹ks saatlerin g繹rselleri ve videolar覺 ile doluydu.. Baya kendimi nitelikli, organize doland覺r覺c覺l覺k olay覺n覺n i癟inde buldum..

Tek ba覺ma, bilmediim insanlar覺n yerlerine gitmenin de safl覺k olduunu biliyorum ama bazen insan覺n basireti balan覺yor herhalde. Benimle telefonda konuan adam覺n numaras覺 sahipsiz 癟覺kt覺, o da zaten piyasada yok. bir tane sahte ehliyet 癟覺kt覺 羹stlerinden ve sonu癟 olarak, mahalleli yard覺m覺yla, rolex'i kurtarm覺 oldum.

Polis'ten duyduum, ge癟en aylarda yine b繹yle benzer bir olay olmu, ofise gel diye sat覺c覺y覺 癟a覺r覺p, bankada sorun 癟覺kt覺 internette, saati kasaya koyal覺m, gel birlikte bankaya gidelim eft yi yapal覺m orada diye, saati kasaya koyuyorlar, binadan 癟覺k覺p bankaya gider gibi yap覺nca al覺c覺 k覺l覺kl覺 erefsiz bir anda koup ka癟覺yor, sat覺c覺 adam覺 yakalayamay覺p ikayet癟i olduunda mekana gittiklerinde kasan覺n arkas覺n覺n delik olduunu, yan daireden delik a癟覺p Rolex'i 繹yle 癟ald覺klar覺n覺 da anlatt覺.

Ben hep bu ak覺l tutulmalar覺n覺n nas覺l olduuna hayret ederdim, d羹n ba覺ma geldi. 38 - 39 ya覺nda bir birey olarak, bir daha asla bakas覺n覺n mekan覺na tek ba覺na, sat覺 yapmaya gidilmemesini 繹renmi oldum. son saniye jeton d羹mesiyle de rolex'i kurtard覺覺m i癟in bileimi feci burkmu olsam da kovalamacada, u anda verilmi sadakam varm覺 diyorum. :super:

Dikkatli olun arkadalar. :thumbup:

Sevgiler,

C.
Vesper Lynd: Rolex?
James Bond: Omega.
Vesper Lynd: Beautiful.
Kullan覺c覺 avatar覺
DHLadam

Ya: 41
Kay覺t: 31 Au 2011, 14:05

Re: Istanbul - Kad覺k繹y - Yeldeirmeni Doland覺r覺lma olay覺

Mesaj manil » 15 Haz 2021, 13:40

Umar覺m kanunen gerekli olan 3.kii de ortaya 癟覺kar/bulunur 癟覺kar ve su癟 繹rg羹t羹nden hayatlar覺 kayar.

Ge癟en Marine Master'覺 satmaya niyetlendim, birka癟 kii arad覺, en sonunda referansla konumak doru geldi, foruma da 羹yeymi zaten. O nedenle olabildiince e dost 癟evresi veya bu kiileri tan覺yan 2. ya da 3. kuakta sat覺 ilerini halletmekte fayda var. 羹kredin size k繹t羹l羹k yapmam覺lar.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

Mesaj eraslani » 15 Haz 2021, 13:44

B羹y羹k ge癟mi olsun..
Baz覺 duygular k羹f羹rs羹z anlat覺lm覺yor,k繹t羹 adamlar diyelim herkes anlas覺n.

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj cbmad » 15 Haz 2021, 13:49

Ge癟mi olsun. ok tehlikeli ve sa癟ma bir olaydan tesad羹fle iyi kurtulmussunuz.
Kullan覺c覺 avatar覺
cbmad

Ya: 45
Kay覺t: 16 Au 2012, 13:47

Mesaj eyimen » 15 Haz 2021, 13:51

ok ge癟mi olsun, saati kurtarman覺z ba覺n覺za gelen k繹t羹 olay覺n tesellisi olmu. Herkes 癟ok dikkat etmeli, basiret balan覺yor ger癟ekten..
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj mitY羹ksel » 15 Haz 2021, 13:52

Ok b羹y羹k ge癟mi olsun.
Kullan覺c覺 avatar覺
mitY羹ksel

Ya: 47
Kay覺t: 07 Haz 2016, 00:42

Mesaj azizkaya » 15 Haz 2021, 14:22

ok ge癟mi olsun. Allah bildii gibi yaps覺n b繹ylelerini.

SM-N960F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj Skysercan » 15 Haz 2021, 14:29

Kan覺m dondu okurken.

Bundan 5-6 y覺l 繹nce sar覺 site 羹zerindeki bir ilan覺m i癟in beni de benzer bir tezgaha d羹羹rmeye 癟al覺m覺lard覺. Esnaf覺m d羹kan覺 b覺rakam覺yorum dedii i癟in doland覺rc覺n覺n dedii yere bir arkada覺mla gitmitik, telefonla aray覺p namaza gidiyorum birazdan geleceim saati baka esnaf arkadaa b覺rak覺n vs gibi tutars覺zl覺klardan 羹phelenip sat覺覺 iptal etmitim.

Tehlikeli insanlar bunlar ge癟mi olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Skysercan

Kay覺t: 04 Haz 2013, 22:03

Sonraki

D繹n TSF al覺nt覺 Kay覺p Saat Raporu - Stolen Lost Watch Report

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners