TSF yelerine zel 襤ndirimli Sat覺l覺k Oris Modellerini 襤ncelemek 襤癟in T覺klay覺n覺z

Seiko SRPA21J Saatim Geri Kal覺yor!

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Seiko SRPA21J Saatim Geri Kal覺yor!

Mesaj kaanknv » 06 Nis 2022, 11:31

Yakla覺k 1 y覺l 繹nce sat覺n al覺nm覺 Seiko SRPA21 Padi saatim kolda 24 saatte 20 dakika, kutusunda 24 saatte neredeyse 1 saat ge癟 kal覺yor. D羹羹rme vs gibi bir durum s繹z konusu deil ve sadece 1 y覺ll覺k bir saat. Bu problem neden olabilir? Yaln覺zca bak覺m ihtiyac覺 olabilir mi? ehrimde duyduum, bilinen iyi bir usta yok san覺r覺m. ehird覺覺na da g繹ndermeden 繹nce dan覺mak istedim. Yard覺mlar覺n覺z i癟in imdiden 癟ok teekk羹r ederim
Kullan覺c覺 avatar覺
kaanknv

Ya: 25
Kay覺t: 17 Ara 2021, 18:14

Re: Seiko SRPA21J Saatim Geri Kal覺yor!

Mesaj kilimanjaro » 06 Nis 2022, 12:04

Ne kadar s羹redir geri kal覺yor ? Muhtemelen manyetize olmutur.Saat覺n a癟覺lmamas覺 i癟in 繹nce buna bak覺lmal覺.Iponda b繹yle bir uygulama var diye biliyorum.Eer manyetize olmusa g繹ndereceiniz saatc覺da demanyetize t羹nelinin olup olmad覺覺n覺 sorun.Varsa g繹nderin.

Manyetize olmam覺sa baka sorun var demektir.Bu durumda saat覺n覺z a癟覺l覺p gereken yap覺l覺r ustalar taraf覺ndan.
Ne kadar farkl覺 olursa olsun, sana ait olmayana tenezz羹l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge癟me

Ernesto Che GUEVARA
Kullan覺c覺 avatar覺
kilimanjaro

Ya: 48
Kay覺t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj kaanknv » 06 Nis 2022, 17:56

kilimanjaro yazd覺:Ne kadar s羹redir geri kal覺yor ? Muhtemelen manyetize olmutur.Saat覺n a癟覺lmamas覺 i癟in 繹nce buna bak覺lmal覺.Iponda b繹yle bir uygulama var diye biliyorum.Eer manyetize olmusa g繹ndereceiniz saatc覺da demanyetize t羹nelinin olup olmad覺覺n覺 sorun.Varsa g繹nderin.

Manyetize olmam覺sa baka sorun var demektir.Bu durumda saat覺n覺z a癟覺l覺p gereken yap覺l覺r ustalar taraf覺ndan.

Yakla覺k 10 g羹nd羹r bu ekilde hocam. San覺yorum ki Cengiz ustada vard覺r bahsettiiniz. Olmad覺 direk Cengiz ustaya g繹ndereyim iletiime ge癟ip
Kullan覺c覺 avatar覺
kaanknv

Mesaj bengisaat » 20 Haz 2022, 21:48

Manyetize olmu saatler geri kalmaz normalde 癟ok ileri gider bazen duraklama yapar o zaman geri kal覺yormu gibi g繹r羹nse de asl覺nda duraklama nedeniyle olur.
Kiisel g繹r羹羹m bu sorunun manyetize nedeniyle olmad覺覺 ancak saatin incelenmesi ile net bir tehis konulabilir.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullan覺c覺 avatar覺
bengisaat

Ya: 61
Kay覺t: 30 Eki 2010, 00:39

Mesaj kaanknv » 21 Haz 2022, 04:02

bengisaat yazd覺:Manyetize olmu saatler geri kalmaz normalde 癟ok ileri gider bazen duraklama yapar o zaman geri kal覺yormu gibi g繹r羹nse de asl覺nda duraklama nedeniyle olur.
Kiisel g繹r羹羹m bu sorunun manyetize nedeniyle olmad覺覺 ancak saatin incelenmesi ile net bir tehis konulabilir.
ok teekk羹rler Cengiz usta. Saati size daha sonra tamamen durmas覺 sonras覺 g繹ndermitim. Tehisi ve tedavisini siz yapm覺t覺n覺z yakla覺k 1-1.5 ay kadar 繹nce.
Balans deiimi ve bak覺m覺n覺zdan sonra uan i癟in +30 sn/-30 sn aral覺覺nda, bana g繹re gayet g羹zel 癟al覺覺yor.
Sizi daha sonra baka saatlerle alakal覺 dan覺mak i癟in aramak istediimi belirtmitim ancak birini elimden 癟覺kard覺m, birini ise kullanma fikrinden tamamen uzaklat覺m. Bundan dolay覺 bahsettiim aramay覺 ger癟ekletiremedim.
Bayram g羹n羹 gece ge癟 saatlere kadar saatime verdiiniz ura i癟in tekrar teekk羹r ederim. Selamlar

Mi 9T cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
kaanknv

Mesaj bengisaat » 05 Tem 2022, 00:12

Bende teekk羹r ederim , g羹le g羹le kullan覺n.
Bak覺m yapt覺覺m saatlerde 繹zel bir durum yoksa genellikle 15 saniyenin alt覺nda sapma alabiliyorum.
Bir ara urarsan覺z sapmay覺 15 saniyenin alt覺na 癟ekebileceimizi d羹羹n羹yorum.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullan覺c覺 avatar覺
bengisaat

Ya: 61
Kay覺t: 30 Eki 2010, 00:39

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 7 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners