Gurur duydum

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Gurur duydum

Mesaj bengisaat » 09 May 2024, 23:44

Yetişmesine vesile olduğum ve İsviçre'de saatçilik okulunu kazanan bir öğrencimden gelen mutlu bir haber gözlerimi yaşarttı .

"Ustam hayirli aksamlar.
En son anneniz rahatsizlanmisti oncelikle gecmis olsun diyerek baslayayim
Ben 2022'de isvicre'de iki yillik yogun programli bir saat okuluna basvurmustum ve bu hafta mulakatlarin ilk turunu gectigim haberini aldim. Haziranin son haftasi mulakatlarin ikinci turuna katilma hakki kazandim.
Ikinci test el becerisi, mantık ve sosyal beceri testlerinden olusuyor. Eger beğenirlerse , seneye nasipse kursa baslayacagim. Bu vesileyle size bildirmek istedigim bir sey var. Pandemiden sonra atildigim saat tamiri macerama en cok katkida bulunan kisilerdensiniz ustam. Ben en cok sizden ogrendim. Yeri geldi hiç bir karşılık beklemeden geceleyin degerli vaktinizden feragat ettiniz bana yazdiniz sorduğum takıldığım her zaman bilgiyi esirgemediniz.
Bunun icin size cok cok tesekkur ederim allah sizden razi olsun. Allah zahmetlerinizin karsiligini bu dunyada da, mahşerde de versin ustam."

"Merhaba Ramazan,
Allah hepimizden razı olsun inşallah, çok sevindim.
Sizler ve yetiştireceğiniz ustalar sayesinde ileride daha da iyi ustalar yetişmesine ve mesleğimizin ilerleyip verimli hale gelmesine vesile olmaktan bende mutlu oluyorum.

Türkiye'de iyi ustalar yetişmesine katkıda bulunduğun zaman; benim emeklerimin ve benim yetişmeme vesile olan eski ustalarımın bana verdiği emeklerinin de karşılığını ödemiş ve hayır duaları almalarını sağlamış olacaksın.
Hayatta başarılarının devamını dilerim.
Görüşmek üzere."
En son bengisaat tarafından 10 May 2024, 21:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Re: Gurur duydum

Mesaj BigCrown » 10 May 2024, 00:15

Biz de sizinle bir kez daha gurur duyduk Cengiz Ustam. Ülkemizde usta-çırak ilişkisine dayalı zanaatler her geçen gün ölüyor maalesef. Sayılarınızın artması temennisiyle :)
Kullanıcı avatarı
BigCrown

Mesaj mrmataraci » 10 May 2024, 08:00

Ne mutlu size Cengiz bey. Bizi yaşatacak olan arkamızda bıraktıklarımızdır.
Kullanıcı avatarı
mrmataraci

Mesaj depechemode » 10 May 2024, 10:03

Emeğinize sağlık.
Kullanıcı avatarı
depechemode

Mesaj azizkaya » 10 May 2024, 11:24

Cengiz Ustam, hayattaki en büyük amacımız bizi geçecek insanlar yetiştirmek olmalı. Başarılı bu öğrencinizi ve sizi, kıymetli öğretmenini kutlarım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj mturann » 10 May 2024, 12:17

Tebrik ederim
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj sasuta » 10 May 2024, 14:23

Bu dünyadaki en güzel hazlardan birisidir, bir insanı yetiştirmek ve başarılı olduğunu görmek. Sizin gibi ustaların azalması ne acıdır.
"Bir fırıldak rüzgar olmadan dönüyorsa mutlak bir üfleyen vardır"
Kullanıcı avatarı
sasuta

Mesaj Eterna » 10 May 2024, 14:51

Sevgili Cengiz Ustam,

Ne mutlu bize; sizi tanıyoruz. Ne mutlu öğrencinize; sizden öğrenmiş. Allah sağlık sıhhat versin, mesleğinizi keyifle yapmaya devam edin.

Sinan
Kullanıcı avatarı
Eterna

Sonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners