Uyar覺!!! Tak覺n Usta'ya sak覺n saat g繹ndermeyin !!!

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Re: Uyar覺!!! Tak覺n Usta'ya sak覺n saat g繹ndermeyin !!!

Mesaj dogodenizli » 05 ub 2020, 15:13

Yazmayay覺m dedim yine duramad覺m. E yazay覺m bari i癟imde kalaca覺na.
''Konuma kayd覺n覺n hukuka ayk覺r覺 kayda al覺nmas覺 haberlemenin gizliliini ihlal su癟unu oluturur.'' Yazm覺s覺n覺z.
Bu hususta 繹zel bir su癟 t覺p覺 繹ng繹rm羹 kanun koyucu. O su癟 tipi de ''kiiler aras覺ndaki konumalar覺n dinlenmesi ve kayda al覺nmas覺 su癟u'' Zira konumuzun bu su癟 tipiyle hicbir alakas覺 yok.

zel hayat覺n gizliligini ihlal ise 羹st bal覺kt覺r. Haberlemenin gizliliini ihlal de bunun i癟indedir,kiiler aras覺ndaki konumalar覺n dinlenmesi ve kayda al覺nmas覺 su癟u da 繹zel hayat覺n gizliliini ihlal tekil eder.

Onlarca belki y羹zlerce emsal karar g繹sterebilirim size kanunsuz delilin karara esas al覺namayaca覺yla ilgili. Pek tabii ki,bu hususta bir癟ok kanun maddesi de var. En bata anayasada bir癟ok d羹zenleme var. Hatta ben sizi imdi yine ikna edemem 羹癟 d繹rt tane kanun maddesi ilistirivereyim. Bakars覺n覺z m羹sait olunca.

Anayasa madde 38/6:Kanuna ayk覺r覺 olarak elde edilmi bulgular, delil olarak kabul edilemez.

CMK madde 217/2:) Y羹klenen su癟, -hukuka uygun bir ekilde elde edilmi- her t羹rl羹 delille ispat edilebilir.(Maddenin mefhum-覺 muhalifinden kanunsuz delillerin hicbir ekilde ispat arac覺 olarak kullan覺lamayaca覺 net bir ekilde anla覺l覺yor.)

Anayasa madde 36:Herkes, -mer羶 vas覺ta ve yollardan faydalanmak suretiyle- yarg覺 mercileri 繹n羹nde davac覺 veya daval覺 olarak iddia ve savunma ile adil yarg覺lanma hakk覺na sahiptir.

CMK madde 206/2:Ortaya konulmas覺 istenilen bir delil aa覺da yaz覺l覺 h璽llerde reddolunur:
a) Delil, kanuna ayk覺r覺 olarak elde edilmise...

Su hat覺rlatmay覺 yapmakta da fayda g繹r羹yorum. Yarg覺tay kararlar覺 kanun h羹km羹nde deildir dolay覺s覺yla baglayiciliklari yoktur.
Siz 2012 tarihli bir yarg覺tay karar覺n覺 emsal g繹sterirsiniz buna kar覺l覺k ben kar覺t 1000 tane karar g繹steririm. Esas olan bu deil. Zira yarg覺tay daireleri aras覺nda dahi derin g繹r羹 ayr覺l覺klar覺 mevcut. Aslolan kanundur. Yarg覺tay覺n kanuna ayk覺r覺 teekk羹l etmi olmas覺 eriyi doru yapmaz.

Sizi k覺rd覺ysam veyahut alayc覺 bir tav覺r sergiliyor izlenimi uyandirdiysam affola.
Amac覺m kesinlikle 繹羹t vermek,nasihat etmek deildi. Sadece bu hususlarda s羹tten az覺 yanm覺 biri olarak uyar覺da bulunmak istedim.
Tekrardan konunun amac覺 d覺覺na 癟覺kmamas覺 ve daha fazla incitici olmamak adina k覺rd覺覺m kalp i癟in 繹z羹r dilerim.
Kullan覺c覺 avatar覺
dogodenizli

Kay覺t: 26 ub 2018, 01:55

Mesaj avbey » 05 ub 2020, 16:04

1) bahsettiiniz kiiler aras覺ndaki konuman覺n kayda al覺nmas覺 su癟u unsurlar覺 geregi ancak konumay覺 ger癟ekletirenler d覺覺ndaki 3. Kiiler Taraf indan ilenebilecek bir su癟tur, bizim bahsettiimiz olayda konuman覺n tarafi olan kiinin konumay覺 sunmas覺d覺r.
2) Yarg覺tay adl覺 yarg覺n覺n en 羹st mahkemesi olarak t羹m uygulay覺c覺lar覺 balay覺c覺d覺r, balay覺c覺l覺覺 olmasa idi i襤癟tihatlar覺 Birletirme Kurulu diye bir kurul olmazd覺. Herkes kendi d羹羹ncesine karar verirdi.
3) Bu konuda u noktay覺 ay覺rt etmekte fayda var evrensel hukuk prensibine g繹re yanl覺 olan覺/k繹t羹y羹 korumaz . Size mesaj i癟eriinde bir su癟 islendiyse yahut bir sucun ilendiine y繹nelik delil ise bunu sunman覺z suc olusturmaz . Kanunu ve Anayasiyi bu ekilde yorumlamak hata olur ki uygulama da hicbir ekilde sizin bahsettiiniz gibi uygulanmaz zaten bunu da bir uygulay覺c覺 olarak s繹yl羹yorum.
4) hukuk farkl覺 g繹r羹lerle g羹zeldir 繹yle olmasa doktrin diye bir kavram olumazd覺 g繹r羹lerinize sayg覺 duyuyorum.
5)Nazik 繹zr羹n羹z i癟in teekk羹r ederim.saygilar .
Kullan覺c覺 avatar覺
avbey

Kay覺t: 08 Nis 2017, 15:46

Mesaj manil » 05 ub 2020, 16:37

Tak覺n usta hukuk biliminin gelimesine katk覺da bulundu...

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

nceki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 24 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners