Casio Edifice EF503D Tamiri

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Casio Edifice EF503D Tamiri

Mesaj firatc01 » 18 Oca 2020, 23:37

Merhaba iyi akşamlar. Baba yadigarı bir saatim var aktif olarak da yıllardır kullandığım bir saatti kendisi. Ancak yıllar önce annem düşürüp camını kırmıştı. Satın aldığım yerde camını degiştirmiştim ancak takılan cam orijinali gibi kenarları tıraşlı değildi ve cam inceydi kasaya gömülmüştü oradan anlamıştım. Neyse birkaç yıl daha böyle kullandım ama kullandığım süre sırasında kronometresi iyi çalışmamaya başladı. Kronometse saniyesi reset attıktan sonra sıfırda durmama butona basarken az takılma camın iç kısmında buğu gibi leke olması sorumlarından sonra kenara koydum pili bitti. Şimdi tekrar ilk günkü gibi özelliklerinin çalışmasını istiyorum. Kendim tamir edebilir miyim? Kontak spreyi sıksam mekanizmasına işe yarar mı? Ya da bunun tamirini ben yapabilirim veya şu kişi yapabilir dediğiniz birisi var mı? Saat dediğim gibi baba yadigarı benim için kıymeti büyüktür. Teşekkür ederim.
Resim
Kullanıcı avatarı
firatc01

Re: Casio Edifice EF503D Tamiri

Mesaj SelAc » 20 Oca 2020, 12:13

Saatte buğulanma oluşmuşsa izolasyonu iyi değildir. Zamanla içerisinde oksitlenme de yapar. İyi bir ustaya gösterirseniz tamiri de mümkün olur kanımca. Sonradan takılan camlar izolasyon sağlamayabiliyor.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj firatc01 » 22 Oca 2020, 14:54

SelAc yazdı:Saatte buğulanma oluşmuşsa izolasyonu iyi değildir. Zamanla içerisinde oksitlenme de yapar. İyi bir ustaya gösterirseniz tamiri de mümkün olur kanımca. Sonradan takılan camlar izolasyon sağlamayabiliyor.

Teşekkür ederim. Peki bildiğiniz iyi bir casio ustası var mı? Ya da nasıl bulabilirim? Tercihim Antalya ama tavsiye varsa fark etmez.
Kullanıcı avatarı
firatc01

Mesaj kemalu2002 » 18 Nis 2021, 12:22

firatc01 yazdı:
SelAc yazdı:Saatte buğulanma oluşmuşsa izolasyonu iyi değildir. Zamanla içerisinde oksitlenme de yapar. İyi bir ustaya gösterirseniz tamiri de mümkün olur kanımca. Sonradan takılan camlar izolasyon sağlamayabiliyor.

Teşekkür ederim. Peki bildiğiniz iyi bir casio ustası var mı? Ya da nasıl bulabilirim? Tercihim Antalya ama tavsiye varsa fark etmez.

En sağlıklısı Ersa saate yollamanız işin uzmanı Casio Türkiye distirübütörü 3 casiom var hep oraya yollarım.Casio efb508 kronoda aynı böyle bir prblemim vardı çözdüler saolsunlar herşey orjinal ve temiz tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
kemalu2002

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners