Saat kadran覺ndaki 癟izgi 癟覺kt覺

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Re: Saat kadran覺ndaki 癟izgi 癟覺kt覺

Mesaj Eterna » 03 ub 2023, 09:15

Saatinizin markas覺 modeli nedir? Pahal覺 bir saat ise, maddi veya manevi deeri var ise riske girmeyin. Onu yap覺t覺rmaya bir usta ka癟 TL ister en fazla? K繹t羹 i癟ilik yaparsan覺z Japonu temizleyemezsiniz daha sonra. Kadran da k繹t羹 g繹z羹k羹r.

Ama maddi manevi pek deeri yok, eski bir saat diyorsan覺z bilemem.
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 49
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

Mesaj Birkans » 03 ub 2023, 10:01

LynXMaSTeR yazd覺:indis?

襤nternette arat覺rma yapt覺覺mda bulamad覺m. Hep baka eyler 癟覺kt覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
Birkans

Kay覺t: 26 Oca 2023, 22:08

Mesaj Birkans » 03 ub 2023, 10:07

Eterna yazd覺:Saatinizin markas覺 modeli nedir? Pahal覺 bir saat ise, maddi veya manevi deeri var ise riske girmeyin. Onu yap覺t覺rmaya bir usta ka癟 TL ister en fazla? K繹t羹 i癟ilik yaparsan覺z Japonu temizleyemezsiniz daha sonra. Kadran da k繹t羹 g繹z羹k羹r.

Ama maddi manevi pek deeri yok, eski bir saat diyorsan覺z bilemem.

Markas覺 seiko 5, modeli ne bilmiyorum arkada seri numaras覺 ve kalibre numaras覺 yaz覺yor. Maddi deeri ne kadar bilmiyorum ama ilk otomatik saatim olduu i癟in manevi deeri var diyebilirim. Saat yeni model deil bir sitede seri numaras覺n覺 sorgulatt覺覺mda 1971,1981,1991 olarak 癟覺kt覺. Kendim yap覺t覺rmayaca覺m, tamire verince yap覺lt覺r覺rlar. Bir de 羹zerindeki fosforlar 癟ok az yan覺yor. Bunu yapt覺rma ileminin ad覺 nedir?
Kullan覺c覺 avatar覺
Birkans

Mesaj Mtn » 03 ub 2023, 11:06

Bal覺覺 korkulu g繹zlerle takip ediyorum. Ben kesin kadrana o yap覺t覺r覺c覺y覺 bulat覺r覺p bir 癟uval inciri berbat ederdim. Bir sonraki aama 'kadrandaki bu yap覺t覺r覺c覺 nas覺l 癟覺kar?' olmaz umar覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
Mtn

Kay覺t: 07 May 2022, 16:05

Mesaj Birkans » 03 ub 2023, 11:27

Mtn yazd覺:Bal覺覺 korkulu g繹zlerle takip ediyorum. Ben kesin kadrana o yap覺t覺r覺c覺y覺 bulat覺r覺p bir 癟uval inciri berbat ederdim. Bir sonraki aama 'kadrandaki bu yap覺t覺r覺c覺 nas覺l 癟覺kar?' olmaz umar覺m.

Ben s羹rmekten vazge癟tim, d羹zg羹n bir saat癟i bulup ona yapt覺raca覺m. Ama saat癟ilere ilgili kadrana yap覺t覺r覺c覺 var ikayetini duymutum. O y羹zden g羹ven olmuyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
Birkans

Mesaj MrPand羹l » 03 ub 2023, 12:30

Birkans yazd覺:

Onlara indeks denir , 羹zerindeki fosforlar覺 yenileme ans覺 yok maalesef ama komple kadran覺 yeni 羹retim after market denilen kadranlar ile deitirebilirsiniz .

2109119DG cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
MrPand羹l

Kay覺t: 05 Tem 2015, 01:16

Mesaj Birkans » 03 ub 2023, 14:25

MrPand羹l yazd覺:
Birkans yazd覺:

Onlara indeks denir , 羹zerindeki fosforlar覺 yenileme ans覺 yok maalesef ama komple kadran覺 yeni 羹retim after market denilen kadranlar ile deitirebilirsiniz .

2109119DG cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Anlad覺m teekk羹r ediyorum, ben saatimin modelini nas覺l bulabilirim. Kasada seri numaras覺, mekanizmas覺 yaz覺yor. Ama modelini bulamad覺m
Kullan覺c覺 avatar覺
Birkans

nceki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 40 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners