Casio Pil Değişimi

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Casio Pil Değişimi

Mesaj haydari » 21 Haz 2023, 13:51

Selamlar. Benzer bir konu aradım ancak bulamadım o yüzden açıyorum. Casio EFR-S107D model saatim var ve pili bitti. Konyalı saatten almıştım onların pil değişimi gibi bir hizmeti yok sanırım. Kendim değişsem pili riskli midir? Casio distribütörlerinde pil değişimi gibi bir servis var mı? Yoksa sıradan bir saatçiye mi götürsem? Ne tavsiye edersiniz.
Kullanıcı avatarı
haydari

Re: Casio Pil Değişimi

Mesaj Derici » 21 Haz 2023, 13:59

Riskli değildir.
Ben tüm saatlerimin pilini kendim değiştirmişimdir.
Pillerin fiyatı bugünkü kurlar ile en fazla 5 tlyi geçmez.
Ben istanbul da yaşadığım için, toptan fiyatına perakende ulaşabiliyorum Tahtakalede.

Mi11t cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj Eterna » 21 Haz 2023, 20:38

Hocam bu biraz el alışkanlığınıza, tecrübenize bağlı. Bazı saatlerin arka kapağı vidalıdır. Bazıları bastırarak kapanan modellerdir. Bazı saatlerinde köşelerinde 4 adet küçük vida vardır. Özellikle dijital modellerde görürüz.

Sizin saatiniz çentik veya kenarlarından yukarı doğru saatçi çakısı kullanarak açacağınız bir model.

Eğer doğru aletiniz yoksa veya eliniz yatkın değilse kayarsa çizersiniz boşuna. Veya bazen bu kapaklar kapatırken zorlanma da görülebiliyor. Satçilerin özel kapak kapatma aletleri var. Veya kapağı kapatırken contayı yerleştiremeyip yanlışlıkla ezebilirsiniz.

Pil değiştirmek ucuz bir işlem. 2-3 senede bir yaptırın gitsin. Sadece her sokakta rastladığımız, camına pil değiştirilir, kayış takılır yazan kendine saatçi diyen birine yaptırmayın. Onlar bazen bizden daha kötü yapıyorlar. Gerçek bir ustaya değiştirin.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Kakashi » 22 Haz 2023, 09:05

Pili değiştirmek çok zor olmayabilir ama 100m su geçirmezlik siz pili kendiniz değiştirdiğinizde tecrübesizlikten (ya da gerekliyse conta değişimi yapılmadığında bir süre sonra bile) gidebilir. En iyisi, Eterna'nın dediği gibi, bir ustaya yaptırmak.
Kullanıcı avatarı
Kakashi

Mesaj haydari » 29 Haz 2023, 12:11

Gerekli alet takımını alıp pil değişimini kendim yaptım. Sıkıntısız hallettim. Cevaplar için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
haydari

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 39 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners