Saat Bak覺m覺 ve Temizlii

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Saat Bak覺m覺 ve Temizlii

Mesaj brkbrk » 15 Kas 2011, 02:48

Merhaba,

elik kasas覺nda kordonunda ve cam覺nda 癟izikler bulunan seiko premier saatime temizlik ve bak覺m yapt覺rmak istiyorum.
nerebileceiniz avrupa yakas覺nda bi servis veya usta var m覺d覺r??

:D
Kullan覺c覺 avatar覺
brkbrk

Kay覺t: 26 Ara 2010, 14:58

Re: Saat Bak覺m覺 ve Temizlii

Mesaj SeRxx » 15 Kas 2011, 10:05

Seiko yetkili bayisi bu ilemi Ayd覺n Saat 25 TL ' yap覺yor diye biliyorum :roll:
Kullan覺c覺 avatar覺
SeRxx

Ya: 37
Kay覺t: 01 Nis 2011, 22:39

Mesaj Faruk » 19 Kas 2011, 23:58

Ben 40 y覺ldan bu yana saat癟ilik yap覺yorum karde Avrupa yakas覺nday覺m ben yapabilirim...
Kullan覺c覺 avatar覺
Faruk

Kay覺t: 19 Kas 2011, 23:51

Mesaj bengisaat » 23 Kas 2011, 23:04

San覺r覺m bir yaln覺 anlama olmu saatin makinas覺n覺n revizyonu bak覺m覺 dahil ise buna conta deiimi ,y覺kama yalama gibi ilemler girecektir ki 25 TL rakam覺nda yan覺l覺yorsunuz .

Kastedilen sadece kasan覺n temizlenmesi cam覺n polisaj覺 ise yine sanmam , yani ayd覺n saate girdikten sonra 25 TL ye oradan 癟覺k覺laca覺 fikri bile yabanc覺 geliyor bana :)
Bence siz yine oraya g繹t羹r羹n ancak yine de b覺rakmadan 繹nce fiyat alman覺zda yarar var :)
facebook.com/saatatolyesi/
Kullan覺c覺 avatar覺
bengisaat

Ya: 62
Kay覺t: 30 Eki 2010, 00:39

Mesaj dropby23 » 28 Kas 2011, 15:53

Seikoyu baka bir ey i癟in arad覺覺mda bak覺m 羹cretini sordum 200 tl dediler.
Kullan覺c覺 avatar覺
dropby23

Kay覺t: 14 Eki 2011, 08:37

Mesaj Ozgur » 28 Kas 2011, 17:46

Uzun zamandir benimde kafama takilan bir konuydu,

ozellikle metal kayisli saatlerde kayisin baklalari arasinda biriken siyahliklar herzaman beni rahatsiz etmistir. Yaklasik bir sene once saate merakli bir arkadasimin ultrasonic temizliyici kullanarak saatlerini temizledigini gordum. Ustelik kendisi bu aleti cuzzi bir fiyata aldigini da belirttikten sonra ben de aramaya basladim fakat kendisinin satinaldigi yer dahil olmak uzere bulamadim ama aklimda da bu aletin temizligi ultrasonic yontemle yapmasindan dolayi acaba otomatik saatlerin mekanizmasina zarar verirmi sorusu hic cikmadi, (tabi kayisi saatten ayirip temizleme sansi da var ama kayisi cikarmadan tumuyle bu cihaza koydugumuzu varsayarsak) bu konuda siz ustalarin gorusu nedir acaba?

Su ultrasonic temizleyici de boyle birseydi

Resim
Festina lente
Kullan覺c覺 avatar覺
Ozgur

Ya: 49
Kay覺t: 19 Eki 2010, 19:05

Mesaj drk » 28 Kas 2011, 20:21

Su+sabun+eski di f覺r癟as覺 temizlik i癟in bana yeter :)
Kullan覺c覺 avatar覺
drk

Kay覺t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj bengisaat » 28 Kas 2011, 21:32

Ozgur yazd覺:Uzun zamandir benimde kafama takilan bir konuydu,

ozellikle metal kayisli saatlerde kayisin baklalari arasinda biriken siyahliklar herzaman beni rahatsiz etmistir. Yaklasik bir sene once saate merakli bir arkadasimin ultrasonic temizliyici kullanarak saatlerini temizledigini gordum. Ustelik kendisi bu aleti cuzzi bir fiyata aldigini da belirttikten sonra ben de aramaya basladim fakat kendisinin satinaldigi yer dahil olmak uzere bulamadim ama aklimda da bu aletin temizligi ultrasonic yontemle yapmasindan dolayi acaba otomatik saatlerin mekanizmasina zarar verirmi sorusu hic cikmadi, (tabi kayisi saatten ayirip temizleme sansi da var ama kayisi cikarmadan tumuyle bu cihaza koydugumuzu varsayarsak) bu konuda siz ustalarin gorusu nedir acaba?

Su ultrasonic temizleyici de boyle birseydi

Resim

Cihaz覺n paras覺ndan daha fazlas覺n覺 saat tamir gideri olarak masraf hanenize yazars覺n覺z ...
Bu cihazlar saat癟ilii meslek olarak benimsemi meslekdalar覺m覺zda vard覺r ancak saatin makinas覺n覺 s繹k羹p sadece kasa ve kordonunu temizleyebilirsiniz titreimin g羹c羹nden dolay覺 saati komple att覺覺n覺zda kadran boyalar覺 an覺nda d繹k羹l羹r rakamlar d羹er balans覺 pand羹l羹 zarar g繹r羹r ,pilli saatlerde Bordundaki par癟alar lehimlerinden kurtulup d繹k羹l羹r.

繹yle bir 繹rnekle a癟覺klayay覺m ,denemek i癟in eski bir telefon hurdas覺n覺n bordunu bu makinaya atm覺t覺m 5 dakikal覺k y覺kama s羹resinin sonunda 羹zerindeki elektronik par癟alar覺n neredeyse yar覺s覺 titreim nedeniyle lehimlerinden kurtulup d繹k羹lm羹t羹.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullan覺c覺 avatar覺
bengisaat

Ya: 62
Kay覺t: 30 Eki 2010, 00:39

Sonraki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 30 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners