İzmir'de Güvenilir Saat Ustası

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

İzmir'de Güvenilir Saat Ustası

Mesaj mucadeleci » 13 Oca 2012, 15:56

Bugün size güzel İzmir'imizin güzide bir ustasını, bir esnafını Hasan ustamızı tanıtacağım sevgili saat dostları :)
Hasan usta hem insanlığı hem ustalığı hemde esnaflığı ile beni çok etkilemiştir her zaman. Dükkanına girdiğim zaman çıkasım gelmiyor. Bazı ustanın kişiliğine güvenir ustalığına güvenemezsiniz, bazı ustalar için ise düşünceniz tam tersi şekilde olur ki anmak bile istemiyorum. Fakat Hasan usta hem kişiliğine hem ustalığına güvenilecek birisi, zira bu özelliklerinden dolayı olsa gerek ki, İzmir in ileri gelen, exclusive saat satan bir çok mağazası kendisi ile çalışıyor. Her ziyaretinizde tezgahında 5000+ bir saat görmeniz muhtemeldir. Dün kendisini ziyaret ettiğimde kendisine TSF den bahsettim çok memnun oldu TSF nin varlığından, kendisinden bilgilerini burada paylaşmak için izin aldım, bilgisayarla pek ilgisi olmadığı için internet ile de arası iyi değil. Bol bol saat muhabbetiyle yine ustamızı baya yordum, uzun uzun sohbet ettik, kendisi hali hazırda emekli olmasına rağmen, sanatına olan sevdasından ötürü dükkanını kapatmıyor. Aman kapatmasın tabi, böyle ustalarımız bizi bırakırsa işimiz zor olur. Buradan emekli olduktan sonra sahil kasabasına yerleşmek isteyen ustalarımıza rica ediyorum, o sahil kasabasına tezgah ve takımlarını götürüp buraya adreslerini not düşsünler lütfen :)

Birde iş yerinin merkezi bir yerde olması da onun ayrı bir artısı benim için. (çok reklam yaptım Hasan abiden para istemem lazım :) )
Çankaya mezarlıkbaşında, anafartalar polis karakolunun tam karşısındaki iş hanının içinde işyeri açık adres bilgileri aşağıdadır.

Gözde Saat
Hasan Topak
Adres: Gazi Osman Paşa Bulvarı Kiraz İş Hanı No: 88/Z-09 Mezarlıkbaşı / İZMİR
Tlf: 0 232 441 88 89
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Re: İzmir de güvenilir saat ustası

Mesaj bengisaat » 13 Oca 2012, 18:09

mucadeleci yazdı:Aman kapatmasın tabi, böyle ustalarımız bizi bırakırsa işimiz zor olur. Buradan emekli olduktan sonra sahil kasabasına yerleşmek isteyen ustalarımıza rica ediyorum, o sahil kasabasına tezgah ve takımlarını götürüp buraya adreslerini not düşsünler lütfen :)

Bu taş bana mı geldi :D
Saat tamiri yapmazsak zaten çok yaşamayız ancak daha özel saatlerle uğraşacağım ,hani o tamir edince karşısına geçip bir kahve bir sigara içeceğim saatleri :)
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj mucadeleci » 13 Oca 2012, 18:26

Cengiz abicim gözden kaçırmayacağınızı biliyordum, taş değil tabikide sadece temenni :) ALLAH gönlünüze göre versin...
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj bengisaat » 13 Oca 2012, 18:33

Ama merak etmeyin pırlanta gibi iki usta yetiştiriyorum ;)
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Re: İzmir'de Güvenilir Saat Ustası

Mesaj MerveDuygu » 13 Tem 2012, 09:59

Merhabalar Bengisaat usta yetiştiren birileri olduğunu bilmek çok güzel.. :)
Evvel zaman içinde..
Kullanıcı avatarı
MerveDuygu

Mesaj bengisaat » 15 Tem 2012, 14:59

Merhaba Merve Hanım,teşekkür ederim.
Momentus'a geldiğinizde tanışmıştık sanırım, köşedeki kapıya sırtı dönük ihtiyar ve herşeyi bilen adam :)
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj sdr9935 » 24 Eyl 2012, 13:09

mucadeleci yazdı:Bugün size güzel İzmir'imizin güzide bir ustasını, bir esnafını Hasan ustamızı tanıtacağım sevgili saat dostları :)
Hasan usta hem insanlığı hem ustalığı hemde esnaflığı ile beni çok etkilemiştir her zaman. Dükkanına girdiğim zaman çıkasım gelmiyor. Bazı ustanın kişiliğine güvenir ustalığına güvenemezsiniz, bazı ustalar için ise düşünceniz tam tersi şekilde olur ki anmak bile istemiyorum. Fakat Hasan usta hem kişiliğine hem ustalığına güvenilecek birisi, zira bu özelliklerinden dolayı olsa gerek ki, İzmir in ileri gelen, exclusive saat satan bir çok mağazası kendisi ile çalışıyor. Her ziyaretinizde tezgahında 5000+ bir saat görmeniz muhtemeldir. Dün kendisini ziyaret ettiğimde kendisine TSF den bahsettim çok memnun oldu TSF nin varlığından, kendisinden bilgilerini burada paylaşmak için izin aldım, bilgisayarla pek ilgisi olmadığı için internet ile de arası iyi değil. Bol bol saat muhabbetiyle yine ustamızı baya yordum, uzun uzun sohbet ettik, kendisi hali hazırda emekli olmasına rağmen, sanatına olan sevdasından ötürü dükkanını kapatmıyor. Aman kapatmasın tabi, böyle ustalarımız bizi bırakırsa işimiz zor olur. Buradan emekli olduktan sonra sahil kasabasına yerleşmek isteyen ustalarımıza rica ediyorum, o sahil kasabasına tezgah ve takımlarını götürüp buraya adreslerini not düşsünler lütfen :)

Birde iş yerinin merkezi bir yerde olması da onun ayrı bir artısı benim için. (çok reklam yaptım Hasan abiden para istemem lazım :) )
Çankaya mezarlıkbaşında, anafartalar polis karakolunun tam karşısındaki iş hanının içinde işyeri açık adres bilgileri aşağıdadır.

Gözde Saat
Hasan Topak
Adres: Gazi Osman Paşa Bulvarı Kiraz İş Hanı No: 88/Z-09 Mezarlıkbaşı / İZMİR
Tlf: 0 232 441 88 89

Haftasonu gittim longines 1975 model (sanırım fosfor kaplamalarından) bi parça düşmüştü 1 yönünde kötü görünüyodu usta halletti 5 dk içinde keyifli biri saatin alarm özelliği hakkında falan konuştuk kurduk çaldırdık saati bende tavsiye ederim kenisini
Kullanıcı avatarı
sdr9935

Mesaj mucadeleci » 24 Eyl 2012, 23:00

Hasan abi ile tanışmış olmanıza sevindim, Cuma günü 11:00 ile 15:00 arası bende oradaydım, Bengisaat Cengiz abinin tavsiyesi ile saatçide mesai harcamak adına ve Hasan abi ile muhabbetimizden mütevellit, bir kere içeri girdim mi o dükkandan hiç çıkamıyorum :)
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Sonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners