Manyetik Alanın Otomatik Saatler Üzerinde Etkisi Nedir ?

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Re: Manyetik alanın Otomatik saat üzerinde etkisi

Mesaj katilbalina » 21 Oca 2010, 03:06

benim otomatik tag heuer şu mıknatıslı dartlardan birini altına tuttuğumda saat tam anlamı ile dağılmıştı! günde 5 dakikaya kadar sapıtıyordu ve "yetkili satıcının tamircileri" de sorunu çözememiş saati ikide bir ayarlamaktan vidalı olan kurma kolunu yalama etmiştim.

sonrasında saati istanbula yolladılar parçalar değişti ve nasıl yaptıysalar yaptılar gayet dakik bir şekilde geri geldi. hiç de hesapta olmayan bir masrafla tabi!!!
Kullanıcı avatarı
katilbalina

Mesaj Clk » 21 Oca 2010, 10:15

Dorian, öncelikle gecmis olsun diyorum. Ilmin önünde hicbir sey duramaz. Senin probleme de cabuk ve etkili bir cözüm bulmuslar. Sevindim herseyin normale döndügüne.

Balina, öncelikle foruma hosgeldin. Kendini tanisma bölümünde tanitabilirsen cok seviniriz. Tag ve cikardigi masraflar icin üzüldüm ama ne olursa olsun bence tamirine ve kolda gururla tasimaya deger bir saat. Saat ile ilgili bazi bilgiler (fotograflari ile birlikte) paylasabilirsen cok yararli olur.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 21 Oca 2010, 17:39

Garanti süresi bittikten sonramı oldu bu olay? Yoksa manyetik etkilenmelerden doğan problemler garanti kapsamına dahil değilmidir bu konuda tam bilgim yok. Her firmada farklı bir uygulama olabilir elbette.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj katilbalina » 21 Oca 2010, 21:00

garantisi yeni bitmişti. garanti kapsamına da almadılar.

bu arada merhaba kaydolduğum ilk forum bu. bi evveli vardı buraların ama ben askere gidip geldikten sonra değişmiş bayağı. forum kültürüm ziyadesi ile cızıl olduğu için ne yapacağımı da çok bilmiyorum açıkcası..
Kullanıcı avatarı
katilbalina

Mesaj Clk » 21 Oca 2010, 22:34

katil balina yazdı:garantisi yeni bitmişti. garanti kapsamına da almadılar.

bu arada merhaba kaydolduğum ilk forum bu. bi evveli vardı buraların ama ben askere gidip geldikten sonra değişmiş bayağı. forum kültürüm ziyadesi ile cızıl olduğu için ne yapacağımı da çok bilmiyorum açıkcası..

Ekstra birsey yapmaya gerek yok, sadece ilgili konulara görüslerini belirtmen yeterli. Bu forumda TC yasalarini cignemedikten ve saygisizca bir harekette bulunmadiktan sonra pekte bir kural yok. Mümkün oldugunca acilan konunun özüne bagli kalirsak cok daha iyi olur.

Bu arada garantisi yeni bitmis bir saat icin cikan masraf adina üzüldüm. Gecmis olsun ....
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj cervino » 22 Oca 2010, 17:03

Merhaba
Anladıgım kadarı ıle saatınızın balans ayarı kacmıs. Bu urunde arıza oldugu veya zor gıderılecek bır sorun olarak algılanmamalı. İyı bır saat tamırcısının elınde (kapak sokuldukten sonra) 5 dakıkalık bır balans ayarı işi var.

tesekkurler......cervıno
Kullanıcı avatarı
cervino

Mesaj bizantolog » 22 Oca 2010, 19:57

Mıknatıs büyüsüne çok şaşırdım.

Daha görülecek neler varmış şu saat dünyasında...
Kullanıcı avatarı
bizantolog

Mesaj alltomatic » 06 Şub 2010, 02:36

çivi çiviyi söker.
Kullanıcı avatarı
alltomatic

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners