Manyetik Alanın Otomatik Saatler Üzerinde Etkisi Nedir ?

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Re: Manyetik Alanın Otomatik Saatler Üzerinde Etkisi Nedir?

Mesaj saathastanesi » 07 Nis 2010, 18:13

modern 60 merhaba görüşlerinize saygı duyarım ama bu işin içinde olduğum için katılmıyorum.zemberekte ne kadar miknatsılanma olursa olsun çalışmasını etkilemez.zemberek tuluma dediğimiz kutunun içinde ve pandül kadar hassas değil.saatlerde kullanılan bir çok parça da miknatıslanma olur.mekanik saatlerde soğuk ve sıcaktan bile ayarda farklılıklar olur...bunu anlamak için işin içinde olmak lazım. müsait olduğunuz bir gün gelirseniz karşılıklı konuşur tartışırız..
Kullanıcı avatarı
saathastanesi

Mesaj saathastanesi » 07 Nis 2010, 18:14

burada uygulamalı yaparız..olurmu
Kullanıcı avatarı
saathastanesi

Mesaj mekanik » 08 Nis 2010, 23:46

Benim de dikkatimi çeken bir şey var eski kurmalı İsviçre saatlerde antimanyetik özelliğine daha sık rastlanıyor otomatik saatlere kıyasla bunun sebebi nedir.
Kullanıcı avatarı
mekanik

Mesaj Modern60 » 07 May 2010, 00:44

Haklısın tabii saat hastanesi. Burada günlerce chronometre den bahsetmemişim gibi ısı farkı dersi vermişsiniz teşekkürler. Bir de tulumbadaki zembereğin acaba neden pahjalı saatlerde bazı antimanyetik minerallerle karıştırılarak yapıldığını araştırın da görün. Mil gauss aiyice bakın. Ben işi bizaat yapmış bir şahsım. Usta olarak sürekli açlışmıyorum. Basit bir soru sormak isterim saathastanesi. Bir valjoux 7750 nin otomatik baskısı çıktıktan sonra ilk ne sökülür??? İyi geceler.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj saathastanesi » 11 May 2010, 13:18

7750 makinanın rotoru çıkardıktan sonra krono sıfırlama yayları var onları çakarırsın sonra krono çark baskısını çıkarırsın modern 60.. ben kimseye ders vermiyorum sadece birşeyler paylaşmaya çalışıyorum..arkadaşlar bizim yapamadığımız bir çalışma yapmışlar bizde burada fikirlerimizi paylaşıyoruz.ustalığımıda kimseyle kıyaslama gibi bir sıkıntım yok herkesin ustalığına da saygı duyarım..bizim mesleğimiz sınırsız meslek hergün farklı saatler ve farklı makinalar çıkar bunların hepsinide takip etmek biraz zor. :geek:
Kullanıcı avatarı
saathastanesi

Mesaj Modern60 » 11 May 2010, 20:50

Zaten takip etmene gerek yoktur. Asıl prensiplere sahipsen, dışarıdan incele anlarsın. Tabii ki fikirler ve tecrübeler paylaşılmalı ama benim de yaşadığım tecrübeye hemen olmaz demişsiniz. Ben buna taklıdım. Herkesin tecrübelerine de saygım sonsuz.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Modern60 » 11 May 2010, 20:51

7750 e gelince ben bir gün gelirim beraber bakarız. İşleriniz kolay gelsinler.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Clk » 12 May 2010, 07:34

Yazismalarimizda, bizler bazen görüslerimizi tam olarak yansitamiyoruz. Bu tip durumlar yanlis anlasilmalara neden oluyor.

Yine yazmadan edemeyecegim ama bu forumda en cok hosuma giden sey olgunluk seviyesi. Umarim bir gün Modern60 ve saathastanesi beraberce cesitli deneylere imza atar ve bu calismalardan bizler bilgi anlaminda faydalaniriz. Iyi ki varsiniz :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 58 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners