TSF Anket: Size En Uygun Saat Çapı?

Çeşitli Anketlerin Oylandığı Bölüm

Size En Uygun Saat Çapı?

36 ve daha küçük
10
2%
38-40
174
40%
42-44
218
50%
46-48
24
6%
48 ve daha büyük
10
2%

Toplam oy : 436

Re: TSF Anket: Size En Uygun Saat Çapı?

Mesaj Mudhoney » 18 Nis 2013, 17:54

36 ve daha küçük seçeneğini tercih eden ikinci üye benim. Bunda beğenim doğrultusunda ısrar ediyorum zira bileklerim çok inceler. 37 ve 38 mm çapı olan round analog saatleri de takabilirim ama 38'den büyük olunca bence gerçekten abartılı duruyor. Hele o 5cm'lik saatler yok mu kolda nal gibi duranlar boynuna duvar saati asan Flavor Flav gibi rapçileri getiriyor aklıma ve gülüyorum. Ayrıca çapı 34 mm'de olsa 30 mm'de olsa herkes saatin kaç olduğunu görebiliyor öyle değil mi? :)Bu durumda daha ağır bir takı taşımanın anlamsız olduğunu düşünüyorum. Keşke saat çapları son 10-15 yıl içerisinde hiç bu kadar büyütülmemiş olsaydı.
Kullanıcı avatarı
Mudhoney

Re: Ynt: TSF Anket: Size En Uygun Saat Çapı?

Mesaj hydrocon » 18 Nis 2013, 19:18

43mm tam benim bilek için :) 42-44 ideal...
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Mesaj razz » 18 Nis 2013, 19:48

Saatleri sadece kasa çaplarıyla değil tüm özellikleriyle değerlendirmeyi tercih ederim.. :thumbup: Öncelikli değerlendirme başlığım ise mutlak değişmezim olan prestij unsurudur.. 8-)
30mm. X 33mm. ebatlarında bir Cartier Santos veya 23mm. X 38mm. ebatlarında bir JLC Reverso'yu güncel trendlerin gerisinde kaldığı için hakir görüp tercihimi 44mm.'lik bir Seiko'dan yana kullanmam.. Ha keza 34mm.'lik bir Rolex AirKing'in de aynı şekilde benim için hiç önem arz etmeyen kasa çapıyla değil ispatlanmış prestiji ve kusursuz dizaynı ile değerlendirilmesi gereken bir saat olduğunu düşünürüm..

Tıpkı küçük saatler için olduğu gibi büyük saatlerin de yine ebat değil özgün tasarım ile ele alınması gerektiğine inanır, 40mm.'lik bir Panerai'i ve/veya 36mm.'lik bir Omega SMP300'ü lüzumsuz bulurum.. :geek:

Sadece saatlerde değil farklı pek çok üründe bazen dikkat çekmek ( 50mm. U-Boat ), bazen de markayı vurgulamak için ( kamyona takılsa göze daha makul gelecek büyüklükte Renault amblemi ) boyutların büyümesi söz konusu.. :roll: Elbette ebatı büyüyen her ürünün bir dönemin İspanyol Paça pantolonları veya Antuan Yaka gömlekleri gibi demode olmasını beklemiyorum ancak mevzu özellikle kol saati ise kasa çapına kadar dikkate alınacak birçok öncelikli parametre olduğunu unutmamak lazım diyorum.. :champ:
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Erdem35 » 18 Nis 2013, 19:53

42-44 candır ama bir 40-44 arası da olabilir :thumbup:
Ders Alınmazsa,Tarih Tekerrür Eder....!!
Kullanıcı avatarı
Erdem35

Mesaj Mudhoney » 18 Nis 2013, 20:41

Razz yazdı:Saatleri sadece kasa çaplarıyla değil tüm özellikleriyle değerlendirmeyi tercih ederim.. :thumbup: Öncelikli değerlendirme başlığım ise mutlak değişmezim olan prestij unsurudur.. 8-)
30mm. X 33mm. ebatlarında bir Cartier Santos veya 23mm. X 38mm. ebatlarında bir JLC Reverso'yu güncel trendlerin gerisinde kaldığı için hakir görüp tercihimi 44mm.'lik bir Seiko'dan yana kullanmam.. Ha keza 34mm.'lik bir Rolex AirKing'in de aynı şekilde benim için hiç önem arz etmeyen kasa çapıyla değil ispatlanmış prestiji ve kusursuz dizaynı ile değerlendirilmesi gereken bir saat olduğunu düşünürüm..

Tıpkı küçük saatler için olduğu gibi büyük saatlerin de yine ebat değil özgün tasarım ile ele alınması gerektiğine inanır, 40mm.'lik bir Panerai'i ve/veya 36mm.'lik bir Omega SMP300'ü lüzumsuz bulurum.. :geek:

Sadece saatlerde değil farklı pek çok üründe bazen dikkat çekmek ( 50mm. U-Boat ), bazen de markayı vurgulamak için ( kamyona takılsa göze daha makul gelecek büyüklükte Renault amblemi ) boyutların büyümesi söz konusu.. :roll: Elbette ebatı büyüyen her ürünün bir dönemin İspanyol Paça pantolonları veya Antuan Yaka gömlekleri gibi demode olmasını beklemiyorum ancak mevzu özellikle kol saati ise kasa çapına kadar dikkate alınacak birçok öncelikli parametre olduğunu unutmamak lazım diyorum.. :champ:

Kesinlikle kısıtlayıcı olmayan ve daha sağlıklı bir bakış açısı. Bu arada Rolex Air-King'in fotolarına baktım ve diğer gördüğüm modellerle kıyaslayacak olursam en beğendiğim Rolex saat oldu.
Kullanıcı avatarı
Mudhoney

Mesaj Vale » 01 Tem 2013, 16:42

ince bileğe 42 mm yakışmaz diye düşünüyordum fakat yanıldığımı anladım. ince bileğe de 42 yakışıyo.
Kullanıcı avatarı
Vale

Mesaj kocaturk » 12 Eki 2016, 05:28

En az 42 bence ama 52.5lik casio g-shockada çok alıştım 150 gram kolunda olduğu belli oluyor :D
42lik saatler daha elit 42 44 en ideali bence tabiki ama büyük de hoşuma gidiyor
Kullanıcı avatarı
kocaturk

Re: TSF Anket:Size En Uygun Saat Çapı?

Mesaj Hasanahmet » 16 Eki 2016, 00:18

asymptote yazdı:Ok, deal.. ;) :thumbup:

başarılı :champ: :super:
Kullanıcı avatarı
Hasanahmet

ÖncekiSonraki

Dön TSF Anketler - Polls

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners