Tissot T-Touch Seçimi Hakkında Yorum ve Öneri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tissot T-Touch Seçimi Hakkında Yorum ve Öneri

Mesaj ahmetsuha » 29 Kas 2014, 13:31

Merhaba arkadaşlar;
Forumda yeniyim sizler gibi en Sevdiğim aksesuar saatlerim :) saat almadan önce aceleci davranmayıp siz üstatların fikrini almak istedim.çok severek günlük olarak kullandığım 2 tane seikom var birisi klasik sayılabilecek beyaz kadranlı chronograph diğeride altı ay önce aldım siyah kadranlı kinetic perpetual takvimli saatim.
Şimdide isviçre malı bir saat almak istiyorum.isteğim tissot yönünde.T touch almayı düşünüyordum ama forumdan incelediğim kadarıyla bu seride problemler oluyormuş özellikle malzeme kalitesizliği ve pil değişiminden sonra problem olduğunu okudum.Öyle olunca bu serinin solar olanlarını inceledim bunlarda da binim için asıl istediğim Rakım ve sıcaklık ölçümü olmadığı için vazgeçecem heralde:( gerçi solar teknolojisini tam olarak bilmiyorum sadece saati bi kaç yıl sonra pili bitip açamayacağım için mantıklı gelmişti.sizce solar a güvenebilirmiyim? Bu Rakım ve sıcaklık ölçümünü yapabilecek bir saat öneriniz var mı? Yoksa t touch tan kesinlikle uzakmı durmalıyım Yada bunlardan vaz geçip şık bir Tissot mu almalıyım sizce değerli üstatların yırumlarını bekliyorum. Bu arada max ayırdığım bütçe 1500-2500 arası
Kullanıcı avatarı
ahmetsuha

Re: Tissot T-Touch Seçimi Hakkında Yorum ve Öneri

Mesaj raven » 29 Kas 2014, 15:39

casio pro-trek serilerine bakmanızı öneririm. daha hesaplı daha işlevsel :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj eraslani » 29 Kas 2014, 17:06

selamlar
tissot ttouch expert sahibiyim..kullanıcısı değil sahibiyim şu anda :) kendisi sonucu bilinmez bir servis macerasında..
esasında sevdiğim bir model..benimki ilk versiyonlardan..teknoloji ile saati kaliteli bir kasada birleştirdiği için satın almıştım..pil değişiminden sonrada problem yaşamadım saatte..ama birgün sert bir şekilde kolumla birlikte duvara çarptım ve bozuldu..başka bir saatte olsa bozulurdu muhtemelen..
garantisi falan bittiğinden şöyle bir bakması için saatçiye götürdüm..açarlarken seyredince saatten soğudum açıkçası..titanyum görüntüsü verilmiş plastiğimsi bir arka kapak,herhangi bir vida vs sistemi olmadan tıklatıp açılıyor..(sonraki versiyonlarda vidalı kapak var sanırım)..saatin içi herhangi bir pilli saat görüntüsünde..basit geldi gözüme açıkçası..sonrada geçenlerde servisine gönderdim..büyük ihtimalle masrafına değmeyecek ve çöp olacak..
casio nun son protrek serilerinde oldukça kaliteli ve sağlam kasalar var..onlara bakmanızı öneririm..gerçi internet olan heryerde yükseklik,sıcaklık,eğim,basınç vs vs bilgileri cep telefonumuzdan takip edebiliyoruz..profesyonel kullanılmayacaksa bu tip saatler bence işlevini yitirdi..özel merak varsa alınabilir tabii
sonuç olarak ttouch a karşı ilginiz varsa ikinci elde cazip fiyatlara alıp merakınız geçince daha cazip fiyata satabilirsiniz..o kadar atıp tutsamda pusulası falan çok havalı çalışıyordu..alacaksanız titanyum kasa ve bilezikli olanına bakın..
birde sıcaklık ölçümü işlevini *ateşölçer* şeklinde düşünmek gerek..çünkü gösterdiği değer saat kolunuzdayken vücut ısısı oluyor genelde :D
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj raven » 29 Kas 2014, 18:39

"ateş ölçer" çok iyi bir benzetme :lol:
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj ahmetsuha » 29 Kas 2014, 21:20

Herhalde t touch dan vazgeçecem bu anlattıklarınızdan sonra sadece görüntü için bir saat almayı düşünmüyorum kaliteli Olmasını istiyorum casio şu an için en son tercihim (kalitesiz olduğunu kastetmiyorum)otomatik Yada pilli olabilir tissot dışında başka İsveç markalarıda olabilir.şöyle şık klasik spor arası birşey istiyorum takım elbiseylede kotla kullanabilmeliyim...bu Yüzden hala yardımlarınıza ihtiyacım varrr:)
Kullanıcı avatarı
ahmetsuha

Mesaj eraslani » 29 Kas 2014, 23:38

Longines hydro bütçeniz dahilinde görünüyor.. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj raven » 30 Kas 2014, 01:02

rakım ve sıcaklık ölçümü yapan ve günlük kullanıma uygun en başarılı saatler pro-treklerdir. daha profesyonel suunto var. :thumbup:

hem takım elbiseyle hem kotla kullanabileceğiniz dediğiniz ölçümleri yapan saat zor bulunur. araştıralım biraz daha :) :thumbup:
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj raven » 30 Kas 2014, 19:40

http://www.hizlisaat.com/casio/prg_280d_7dr/

incelemenizde fayda var. :thumbup:

fakat illa rakım ölçsün demiyorsanız eraslaninin önerisini kesinlikle dikkate almalısınız. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
raven

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 39 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners