Şüpheli Satıcı / Sahibinden

TSF Uluslararası Çalıntı ve Kayıp Saat Veritabanı Kayıt

Re: Şüpheli Satıcı / Sahibinden

Mesaj Turcule » 30 Ağu 2017, 11:55

Malezya kralından hediye :)).
Resim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Turcule

Mesaj argentum » 18 Oca 2018, 23:32

Başımdan geçen üç olayı paylaşmak istiyorum. Neyseki ben tuzağa düşmedim. Bu kullanıcıların rumuz ya da isimlerini veremiyorum çünkü çok değiştiriyorlar, hatırlamıyorum da zaten. İlki çok profesyonel, aşırı tatlı dilli, izmir adresi kullanıyor genelde kullanıcı bilgisine, öyle çok pahalı saat ilana koymuyor. ebay almanya sitesinden vintage glasshutte saatlerin resimlerini koyuyor, almanya da çalışırken aldım ya da akrabam aldı yolladı diyor saate 500 tl istiyor saat aslında iki katı eder. Sonra fazla pazarlık yapmıyor. Amatörlüğü burada baslıyor. 300 tl yi kabul ediyor, hatta buna ben dolma kalem, duvar saati ve barometre sordum hepsi var dedi ve fotoğraf gönderdi, e bay sağolsun her türlü foto var. Diğer amatörlüğü vintage saatin çapına 40 mm diyor, internette bakıyorsunuz o saat 36 mm den büyük üretilmemis. İkincisi daha amatör, umursamaz bir tavrı var. Bu da vintage saat koyuyor ve saatin çapını daha büyük yazıyor, kurmalı saate otomatik diyor, pazarlıkta fiyatı hemen düşüyor, iban vermiyor, sadece site üzerinden mesaj yazabiliyorsunuz, ama parayı cep telefonuna göndermenizi istiyor. Üçüncü bu da tehlikeli , bu genelde konya, afyonkarahisar gibi yerlerin köylerinden adres yazıyor kullanıcı bilgisine. bunun ve kardeşinin devam eden davaları da var, iban numarası veriyor, cep telefonu da veriyor, evet bu da saatin fiyatını düşük yazıyor ve pazarlıkta çabuk düşürüyor fiyatı. Üç tip dolandırıcının ortak özellikleri; çok bilinen saatler yok bunlarda genelde vintage ya da yurtiçinde satışı olmayan saatler, saatin fiyatı genelde piyasanın altında ama bariz değil ve en önemlisi pazarlıkta saatin fiyatını çok çabuk aşağı çekmeleri. Mesela saat 500 tl, siz 300 tl teklif edin kabul edebilir. İçinizde bir şüphe oluştuysa ve o kişinin o saatin sahibi olabilecek kalibrede biri olmadığını anlamışsanız alışveriş yapmayın. Çakma rolexleri hediye geldi, emmim isviçreden gönderdi deyip 1500 tl ye satmaya çalışan ya da evde bulduğu serkisofa 100000 tl isteyenleri dolandırıcıdan sayalım mı gülüp geçelim mi onu da bilemiyorum.
Kullanıcı avatarı
argentum

Mesaj metegurer » 09 Mar 2018, 16:41

Ben de geçen sahte bir rolex ilanı gördüm, sahibinden sitesinden, saatin sahte olduğu zaten fotoğraflarda da belli oluyor, ama ilan açıklaması çok komikti :)

Aynen şöyle: Sertifika yok, belge yok, fatura yok, alan arkadaşa hayırlı olsun,

Harbiden hayırlı olsun :)
Kullanıcı avatarı
metegurer

Mesaj mturann » 12 Mar 2018, 09:52

metegurer yazdı:Ben de geçen sahte bir rolex ilanı gördüm, sahibinden sitesinden, saatin sahte olduğu zaten fotoğraflarda da belli oluyor, ama ilan açıklaması çok komikti :)

Aynen şöyle: Sertifika yok, belge yok, fatura yok, alan arkadaşa hayırlı olsun,

Harbiden hayırlı olsun :)

:D
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj omrfrka » 25 Tem 2018, 01:32

OMEĞA Vardır İsteyesene:(

ResimResim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
omrfrka

Mesaj dkmbismarck » 14 Ara 2018, 08:22

gectigimiz hafta,tuğba anlı ismiyle,giresun alucra adresinden,oris aquis tsf edition saati,1950 tl de listeleyen kişi,bu hafta aylin burak ismiyle fiyatı 2750 tl seviyesine çekmiş.ilgililerin dikkatine.ResimResimResim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
dkmbismarck

Mesaj gozdentunay » 14 Ara 2018, 13:07

Bu şahsa kesinlikle dikkat edilmesi gerek..Üstelik Tsfde arkadaşlarımızın sattığı fotoları sıklıkla kullanıyorResim

Kullanıcı avatarı
gozdentunay

Mesaj siyahpena » 14 Ara 2018, 13:47

bir de elden satış tercihim diyor ben en çok orasına vuruluyorum

Kullanıcı avatarı
siyahpena

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Çalıntı Kayıp Saat Raporu - Stolen Lost Watch Report

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners