Doland覺r覺lma olay覺

TSF Uluslararas覺 al覺nt覺 ve Kay覺p Saat Veritaban覺 Kay覺t

Re: Doland覺r覺lma olay覺

Mesaj Aequidas » 15 Haz 2019, 11:38

sieger yazd覺:@dogodenizli aynen hocam, ben de onu dusundum, yoksa olumlu konusunda kanacaktim az kalsin. Belki de niyetleri iyidir onu da bilemem tabi de, temkinli olmak lazim. En azindan surec uzunsa da saolsun avukatim cok duzgun, halledecegine inaniyorum.

@mturann bir bilsem hocam, cidden barkodla kargo almak neymis ben de bilmiyorum, ama sacma sapan laf edince dedim bi sakatlik var, belki benim bilmedigim bi tabir, ve ben bi evet desem bana olacak... direk avukata gittim tamam dedim baslatalim, zaten hazirdi dilekcelerimiz bile, direk gonderdik.

@Aequidas hocam affiniza siginarak soruyorum, davayi kazaninca nasil uzatabilirler ki? Bi de su an dava yok, ihtar var, sonra savciliga sikayet var, sonra adamlarla arabulucuya gidiliyormus, cozulemezse( biz anlasamazsak) o zaman dava aciliyor. Yani en azindan ben boyle anladim, eksigim varsa affola, avukatim yonetiyor sureci cunku, benden cikti her sey neredeyse.

Ben buna benzer sekilde baska bir kargo firmasinla davalik oldum kargoyu sahte kimlikle teslim almislar ben kargoyu tek sefer aradim umursamadilar daha sonra avukatim araciligiyla yanlis hatirlamiyorsam tebligat yolladim ondan sonra kargo beni aramaya basladi ama sonuc olarak ne odeme yapacaklarini,nede zararin giderilmesi konusunda bie gelisme olmadi bende tazminat davasi actim 2 yil surdu 4-5 durusma oldu bilirkisi falan istediler sonucta davayi kazandim ama bizim istedigimiz tutarla bilirkisinin belirledigi tutar tutmadigi icin yine uzadi kargo firmasi teminat yatirmis hala daha elime odeme gelmedi yani para pul oldu zaten zararim giderilse bile tl ile alacagim icin 2 yil once 3.000 euro eden tutar simdi yarisi bile olmicak belki,insallah sizin davaniz daha kisa surede sonuclanir ama size tavsiyem kargo firmasinla hic muhattap olmayin avukatinizin belirledigi yolda ilerleyin tekrardan gecmis olsun burda forumda okuyanlarda dikkat etsin 2-3 senedir bu sekilde yuzlerce acilmis sikayet,davalar var.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Aequidas

Kay覺t: 13 Haz 2019, 17:15

Mesaj Aequidas » 15 Haz 2019, 11:40

sieger yazd覺:@dogodenizli aynen hocam, ben de onu dusundum, yoksa olumlu konusunda kanacaktim az kalsin. Belki de niyetleri iyidir onu da bilemem tabi de, temkinli olmak lazim. En azindan surec uzunsa da saolsun avukatim cok duzgun, halledecegine inaniyorum.

@mturann bir bilsem hocam, cidden barkodla kargo almak neymis ben de bilmiyorum, ama sacma sapan laf edince dedim bi sakatlik var, belki benim bilmedigim bi tabir, ve ben bi evet desem bana olacak... direk avukata gittim tamam dedim baslatalim, zaten hazirdi dilekcelerimiz bile, direk gonderdik.

@Aequidas hocam affiniza siginarak soruyorum, davayi kazaninca nasil uzatabilirler ki? Bi de su an dava yok, ihtar var, sonra savciliga sikayet var, sonra adamlarla arabulucuya gidiliyormus, cozulemezse( biz anlasamazsak) o zaman dava aciliyor. Yani en azindan ben boyle anladim, eksigim varsa affola, avukatim yonetiyor sureci cunku, benden cikti her sey neredeyse.

Ben buna benzer sekilde baska bir kargo firmasinla davalik oldum kargoyu sahte kimlikle teslim almislar ben kargoyu tek sefer aradim umursamadilar daha sonra avukatim araciligiyla yanlis hatirlamiyorsam tebligat yolladim ondan sonra kargo beni aramaya basladi ama sonuc olarak ne odeme yapacaklarini,nede zararin giderilmesi konusunda bie gelisme olmadi bende tazminat davasi actim 2 yil surdu 4-5 durusma oldu bilirkisi falan istediler sonucta davayi kazandim ama bizim istedigimiz tutarla bilirkisinin belirledigi tutar tutmadigi icin yine uzadi kargo firmasi teminat yatirmis hala daha elime odeme gelmedi yani para pul oldu zaten zararim giderilse bile tl ile alacagim icin 2 yil once 3.000 euro eden tutar simdi yarisi bile olmicak belki,insallah sizin davaniz daha kisa surede sonuclanir ama size tavsiyem kargo firmasinla hic muhattap olmayin avukatinizin belirledigi yolda ilerleyin tekrardan gecmis olsun burda forumda okuyanlarda dikkat etsin 2-3 senedir bu sekilde yuzlerce acilmis sikayet,davalar var.

Kullan覺c覺 avatar覺
Aequidas

Mesaj Aequidas » 15 Haz 2019, 11:41

Kullan覺c覺 avatar覺
Aequidas

Mesaj coparan » 20 Haz 2019, 19:02

Aman dikkat arkadalar bu aralar acayip bir salg覺n var sanki bu konuda.
Kar覺 taraf覺n sizin isminizi bilmesi yeterli.
Benimde ba覺ma geldi 癟羹nk羹, kar覺 taraf 繹zellikle size 覺srar ediyor ve kendi s繹yledii bir kargo irketine y繹nlendiriyor.
Hepsi bu kadar . Sonra ubeye, hemen o g羹n bast覺rm覺 olduu sahte kimlik ile gidiyor.
Zaten 繹nceden sizin ad覺n覺z覺 bildii i癟in kargo irketini arayaraktan kar覺 al覺c覺n覺n ismini de 繹reniyor ve bu ismi sahte kimlie yaz覺yor 癟覺kt覺s覺n覺 g羹zelce al覺yor .
Bundan sonras覺 kargocular覺n dikkatine ve iyi niyetine kalm覺 .
ans覺na benim kargocu ak覺ll覺 davran覺p yememi.
Tan覺mad覺覺n覺z kimsenin sizin isminizi kesinlikle bilmemesi gerekiyor.
Ayr覺ca kar覺daki Kii kendi istedii bir kargo irketine 覺srarla y繹nlendirmeye 癟al覺覺yorsa bilinki s覺k覺nt覺 vard覺r.
Faydas覺 olur mu bilmiyorum ama arayan kiinin cebinde buraya yaz覺yorum doland覺r覺c覺n覺n: 0552 493 76 26

Benim doland覺r覺c覺m kendisini mimar olarak tan覺tt覺 ve cumartesi g羹n羹 trabzona gidecekmi :lol: :lol:
Bir an evvel g繹ndermemi istedi.
En son coparan taraf覺ndan 20 Haz 2019, 19:20 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
coparan

Ya: 47
Kay覺t: 24 ub 2011, 19:24

Mesaj Aequidas » 20 Haz 2019, 19:11

Bence site yoneticileri bu konuyu sabitlerse foruma uye olmayan insanlarda okuyarak bilgi sahibi olabilir.Etrafimda bu sekilde dolandirilan cok insan var sorduklari soru cok basit A sehrinde tanidiginiz varmi varsa A sehrine yollayin tanidiginiz bana teslim etsin sonrasi zaten malumunuz...

Kullan覺c覺 avatar覺
Aequidas

Mesaj Firochromis » 20 Haz 2019, 20:09

Ben bu durumu daha 繹nceden duydum i癟in benden kargo istenndiinde kendi ad覺mla deil baka bir arkada覺m覺n ismiyle yollad覺m kargoyu. Kar覺daki al覺c覺 doland覺r覺 deilmi ger癟i ama yinede 繹nlem almak iyi hissettirmiti.
Kullan覺c覺 avatar覺
Firochromis

Ya: 44
Kay覺t: 01 Oca 2019, 22:40

Mesaj sieger » 15 Au 2019, 11:34

Yeni bir gelisme, ve cok da pis bir hata benim tarafimdan.

Sayet kargoyu kendi adimla gondermis olsaydim direk tuketici mahkemesine gidiyordu ve genelde tuketicinin hakli burundugu bir mecraymis orasi. ancak ben her zaman arasi kullandigimdan ve oradaki calisanlar da alisik oldugundan bana, direk sirket adiyla gondermisiz (aklima bile gelmedi) o yuzden direk bu ticari bir urun olarka geciyormus, ve arabulucu ile anlasamazsak, mahkemeye giderse ticari mahkemeye gidicek, ve isim zor gorunuyormus.. vay arkadas ya :roll:
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj Aequidas » 15 Au 2019, 13:02

Bence 癟ok sa癟ma ah覺s olarak g繹ndersenizde,firma olarak g繹ndersenizde su癟lu kargo firmas覺 癟羹nk羹 g繹nderilen 羹r羹n羹 baka bir kiiye teslim ediyor.
Avukata dan覺t覺n覺zm覺 acaba tazminat davas覺 a癟man覺z gerekiyor kargo firmas覺na, kara ta覺mac覺l覺覺 kaynakl覺.(asliye ticaret mahkemesinde)

Kullan覺c覺 avatar覺
Aequidas

ncekiSonraki

D繹n TSF al覺nt覺 Kay覺p Saat Raporu - Stolen Lost Watch Report

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners