Parfüm Tercihleriniz ve Tavsiyeleriniz

Parfüm Üzerine Paylaşımlar Bölümü

Re: Parfüm Tercihleriniz ve Tavsiyeleriniz

Mesaj Ankthas » 19 Ağu 2019, 14:14

Hellhound yazdı:Nishane'nin yeni parfümü Ani'yi yazdım;

http://www.gurmekokular.com/2019/08/nishane-ani.html

Vay be Mert üniversiteden arkadaşımdı, mezun olunca parfüm işine girdiğini biliyordum, okurken de ilgileniyordu ama bu kadar iyi yerlere geleceğini tahayyül etmemiştim, şimdi sizin yazınızı okuyunca gördüm. Helal olsun, darısı saatçilikte yurtiçi ve yurtdışı başarısı yakalamaya :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Hellhound » 19 Ağu 2019, 19:12

Ankthas yazdı:
Hellhound yazdı:Nishane'nin yeni parfümü Ani'yi yazdım;

http://www.gurmekokular.com/2019/08/nishane-ani.html

Vay be Mert üniversiteden arkadaşımdı, mezun olunca parfüm işine girdiğini biliyordum, okurken de ilgileniyordu ama bu kadar iyi yerlere geleceğini tahayyül etmemiştim, şimdi sizin yazınızı okuyunca gördüm. Helal olsun, darısı saatçilikte yurtiçi ve yurtdışı başarısı yakalamaya :champ:

Doğru adımlar atıp ödün vermeden ilerliyorlar. Ciddi gururlanıyorum :champ:

Saat konusunda, usta yetişmedikçe işimiz çok zor. Yetişenleri de büyük markalar kapıyor.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj kozalak » 20 Eyl 2019, 18:02

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım saatten anlamam parfüm için kaydoldum.

Yaklaşık 3 senedir parfüm işine tutkuyla bağlandım. Bu işe girme hikayemi kısaca anlatiyim. 2005 yılında bir mağazada koluma esrarengiz ve müthiş (bana göre) bir parfüm sıkıldı. O gün üstüne düşmemiştim. 2017 gibi ben şu parfümün adını bi buliyim diye bu işe bulaştım, sonra çıkamadım :) Fragranticayı talan ettim, 100 e yakın dekant aldım, deneyimli insanlara mesaj attım. Neyse sonuç olarak parfümü bulamadım. Ama çok zevk aldığım bir hobi sahibi oldum.

Başlarda çok alakasız dekantlar aldım. Sonradan notaları öğrenmeye başladım ve tarzımı biraz daha iyi oturttum. Zor beğenen seçici bir karakterim var. Genelde tatlı olmayan veya az tatlılığı olan parfümler bana güzel geliyor. Şu anda baharatlı-odunsu-aromatik türlerine yöneldim.

Şu ana kadar en beğendiklerim:

Terre d hermes (keşke portakalı daha az olsa)
Voyage hermes
Bvlgari Pour homme
Kenzo Air (üretimi durduğu için açık parfüm olarak aldım, anason-vetiver çalışması)

Niş dünyasına yeni yeni açılıyorum. Takdir edersiniz ki para gerekiyor.
Bana dekant bulma konusunda yardımcı olun, nerelerden alabilirim (niş ve designer), siz nerelerden alıyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
kozalak

Mesaj Hellhound » 23 Eyl 2019, 15:09

kozalak yazdı:Arkadaşlar aranıza yeni katıldım saatten anlamam parfüm için kaydoldum.

Yaklaşık 3 senedir parfüm işine tutkuyla bağlandım. Bu işe girme hikayemi kısaca anlatiyim. 2005 yılında bir mağazada koluma esrarengiz ve müthiş (bana göre) bir parfüm sıkıldı. O gün üstüne düşmemiştim. 2017 gibi ben şu parfümün adını bi buliyim diye bu işe bulaştım, sonra çıkamadım :) Fragranticayı talan ettim, 100 e yakın dekant aldım, deneyimli insanlara mesaj attım. Neyse sonuç olarak parfümü bulamadım. Ama çok zevk aldığım bir hobi sahibi oldum.

Başlarda çok alakasız dekantlar aldım. Sonradan notaları öğrenmeye başladım ve tarzımı biraz daha iyi oturttum. Zor beğenen seçici bir karakterim var. Genelde tatlı olmayan veya az tatlılığı olan parfümler bana güzel geliyor. Şu anda baharatlı-odunsu-aromatik türlerine yöneldim.

Şu ana kadar en beğendiklerim:

Terre d hermes (keşke portakalı daha az olsa)
Voyage hermes
Bvlgari Pour homme
Kenzo Air (üretimi durduğu için açık parfüm olarak aldım, anason-vetiver çalışması)

Niş dünyasına yeni yeni açılıyorum. Takdir edersiniz ki para gerekiyor.
Bana dekant bulma konusunda yardımcı olun, nerelerden alabilirim (niş ve designer), siz nerelerden alıyorsunuz?

Hoşgeldiniz. Sonsuz ve derin dünyada keyifli yolculuklar dilerim.

Yıllardır dekant almıyorum ancak split yapılan ve dekant satışı olan forumlar mevcut. Instagram üzerinden de satanlar var ancak güvenilirliklerini iyi araştırmak lazım. Tavsiyem; Beymen, Harvey Nichols, LaDeese ve Home of Scents gibi satış noktalarında denemeniz olacaktır.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj Hellhound » 23 Eyl 2019, 15:15

Burberry Bespoke Collection - Amber Heath yazısı;

http://www.gurmekokular.com/2019/09/burberry-amber-heath.html

Grand Soir sevenler es geçmesin!
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj debra » 04 Eki 2019, 10:17

Herkese merhaba, Alghabra parfümlerden uzun süreli kullanmış olan var mı forumda merak ediyorum. Koku skalası ilgimi çekti ama uzun süreli kullanımda nasıl hissettiriyor merak ediyorum ve geribildirim almak istiyorum.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj Eterna » 04 Eki 2019, 10:59

Mekanın sahibi geldi beyler :D

Şaka bir yana kış aylarında çok sevdiğim, bana gençliğimi hatırlatan severek kullandığım parfümüm.

Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Hellhound » 06 Eki 2019, 19:33

debra yazdı:Herkese merhaba, Alghabra parfümlerden uzun süreli kullanmış olan var mı forumda merak ediyorum. Koku skalası ilgimi çekti ama uzun süreli kullanımda nasıl hissettiriyor merak ediyorum ve geribildirim almak istiyorum.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Türk markası olduklarını söylemeye çekinen (belki de utanan), finansal başarı yakalmış populer parfümlerden esinlenme parfümler tasarlayan bir marka. Soruya gelirsek, uzun süreli kullanmaya değer bulmadığım için yorum yapamayacağım.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

ÖncekiSonraki

Dön TSF Parfüm - Perfume

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners