Omega mı Rolex mi ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Omega mı Rolex mi ?

Mesaj Xhantos » 09 Ara 2019, 13:21

moy yazdı:...Forumda Panerai dendiği zaman herkezin tüyleri diken diken oluyor ben butiklerde denediğim zaman bile mutlu oluyorum ve almayı düşünüyorum....

1 saat kadar önce bir ürperti geldi, tüylerim diken diken oldu, hayırdır dedim... Şimdi foruma girdim, gerçekten de Panerai denmiş, ondanmış :D :D :D
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj mrtkrks » 09 Ara 2019, 20:51

moy yazdı:2.el saat satan firmaların sahibinden ve Instagram hesaplarını bir süre takip ederseniz hangi modellerin risksiz modeller olduğunu hangi modellerin hızlı gittiğini sizde çok rahat anlarsınız.
Kendi tecrübe ve izlenimlerim
Rolex sub date siyah Hulk. (gerç hulk bulma imkanı çok zor)
datejust yivli siyah ve mavi kadran oyster ve jubile bilezik kombinasyonu hızlı gidiyor yivsiz dj modeller yavaş gidiyor two tone olmadıkça beyaz, gümüş,arduvaz kadrana talep çok az
oyster perpetual modelde piyano olarak siyah hızlı gider
omegada sm300m po600m moonwatch en hızlıları
Tekrardan hatırlatmak isterim saat seçimini piyasada ki tercihlere yada değer kaybına göre göre yaparsanız mutlu olmazsınız.
Bu saat işide biraz puro içmek viski içmek filitre kahve içmek gibi.Zaman içinde şekilleniyor öğreniliyor onunla beraber yoğurmak lazım.
misal forumda efsane viski tadımcı arkadaşlar var bana getirseler en kaliteli viskiden tadarım yutarken boğazımı yaktı Jack ile aynı der geçerim.
:lol: :lol: :lol: saat işide böyle.
gene kendimden örnek vereyim omega po mu bayıla bayıla kullanırken sub almayı hiç düşünmüyorum çünkü sevmiyorum fakat yeni aldığım mavi date just ile çok mutluyum. Forumda Panerai dendiği zaman herkezin tüyleri diken diken oluyor ben butiklerde denediğim zaman bile mutlu oluyorum ve almayı düşünüyorum. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Benim size tavsiyem daha düşük bütçeli saatler ile bu hobiye başlayın belki sevmeyeceksiniz sıkılacaksınız sıkıldığınız zaman harcadığınız paralar sizi rahatsız etmeyecek boyutta olur.
sevgiler

Çok teşekkür ediyorum detaylı bilgiler için. Aslında bir adet seiko aldım kendime ilk olarak SRPD03K. Takmaktan ciddi keyif alıyorum ve her ortamda takabilirim gibi geliyor ama 5k seviyesindeki OP’ler bana çok birşey ifade etmiyor. Hatta amblemi çıkarsan belki takmam bile koluma. Ama moonwatch no name olsa bile çok yakışıklı. Yavaştan 2.el temiz bir tane aramaya başlıyorum.

Murat Karakaş
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Omega mı Rolex mi ?

Mesaj mrtkrks » 09 Ara 2019, 20:52

.
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj ÜmitYüksel » 09 Ara 2019, 23:41

Şahsen panerai alacaklardan biride benim [emoji23]

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Masterport » 10 Ara 2019, 05:17

Panerai candır, gerisi heyecandır. İşin şakası bir tarafa saat hobisinde en güzel taraf arayış bölümü, o yüzden hiç acele etmeden tadını çıkararak yol almanızı naçizane salık veririm.
Kullanıcı avatarı
Masterport

Omega mı Rolex mi ?

Mesaj Moccstudio » 10 Ara 2019, 10:17

Selamlar. Nokta atışı tercih için
1-moonwatch
2-Tag Heuer Monaco (öncelik calibre 11 yani ters tepe)
3- Zenith El Primero Classic
Nacizhane tavsiyemdim cünkü: illa rolex olacak diye süşünürseniz üstteki modellerden 2 tane almak yerine 1 tane rolex almayı tercih etmiş olursunuz.

Uzunca zaman kullanacaksanız belki kıymetlenirde ama (2. el alacağınızı söylediğiniz için) asla değer kaybına uğrayacağını zannetmem.

Son olarak forumda satışta olan bir tane Grand Seiko yu da pekâlâ düşünebilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Moccstudio

Mesaj mrtkrks » 10 Ara 2019, 11:34

Masterport yazdı:Panerai candır, gerisi heyecandır. İşin şakası bir tarafa saat hobisinde en güzel taraf arayış bölümü, o yüzden hiç acele etmeden tadını çıkararak yol almanızı naçizane salık veririm.

En güzel bölümün arayış bölümü olduğuna kesinlikle katılıyorum. Standart insan psikolojisi işte sahip olma ve alışma sonrasında alınan hazzın düşmesi maalesef bizlerin laneti gibi birşey.

Murat Karakaş
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj mrtkrks » 10 Ara 2019, 13:13

moccleather yazdı:Selamlar. Nokta atışı tercih için
1-moonwatch
2-Tag Heuer Monaco (öncelik calibre 11 yani ters tepe)
3- Zenith El Primero Classic
Nacizhane tavsiyemdim cünkü: illa rolex olacak diye süşünürseniz üstteki modellerden 2 tane almak yerine 1 tane rolex almayı tercih etmiş olursunuz.

Uzunca zaman kullanacaksanız belki kıymetlenirde ama (2. el alacağınızı söylediğiniz için) asla değer kaybına uğrayacağını zannetmem.

Son olarak forumda satışta olan bir tane Grand Seiko yu da pekâlâ düşünebilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moonwatch konusunda baştan beri nettim aslında ama sizin gibi benden daha deneyimli saatseverlerin de görüşlerini almak istemiştim. Hem fikir olmamız içimi daha da rahatlattı. El Primero bence de çok kült ve klass bir saat ama oralara daha çok yolum var :)

Murat Karakaş
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 84 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners