TSF Ailesine Saç Kesme Makinası Tavsiyesi

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: TSF ailesine saç kesme makinası tavsiyesi

Mesaj kiwi21 » 09 Nis 2020, 23:48

Yarin sabah Bim'den su aleti almayi dusunuyorum ben de;

https://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/e ... ktuel.aspx

Moser'lara 2 hafta once bakarken 160₺ civarindaydi. Su an 220-230₺ altina bulunamiyor.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj Eterna » 10 Nis 2020, 09:28

Wahl ve Moser aynı grubun ürünü galiba. İki markanında Türkiye temsilci aynı zaten.

Şarjlı alacak arkadaşlarım şarjı bittiği zaman kablo ile de çalışabilen modelleri tercih etsin.

Moser en çok sahtesi yapılan markadır. Firma bu konuda çok fazla önlem almış. Kutunun üzerinde, garanti belgesinin üzerinde, makinanın üzerinde ayrı ayrı bandrol var. Ve hepsinin üzerinde yazan seri numarası aynı olmalı. Ayrıca lüks İsviçre saatleri gibi her makinanın üzerinde kendine özel seri numarası var. Resmi siteye girerek orjinalliğini onaylatıyorsunuz.

Son olarak ben saç kesme makinası aldım. Bazı ürünler komple vücud temizlik, saç sakal, kıl tüy vs. geçiyor. Amaç sadece saç kesmek olacaksa saç kesme makinası alın bence. Üretim ve kullanım amacı tek olunca daha özel oluyor sanki.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj MehmetKaratürk » 10 Nis 2020, 09:57

makinanız hayırlı olsun çok doğru seçim
Bugüne kadar birçok makina denedim kullandım inanın
MOSER 1400 modelini yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum
kuaförün tavsiyesi üzerine aldım. Kuaförlerin kullandığı makinaların geneli moser veya panasonic profesyonel makinalar oluyor
hiçbir makinadan bu kadar memnun kalmadım
evet değildiği gibi motoru çok güçlü buda el ve bilekte biraz sıkıntı yaratabiliyor yalnız kaç dakika veya ne kadar ki
sakal traşını geçtiğiniz yerden 1 sefer geçmeniz bile yeterli geliyor
kullanımına gelince mutlaka ama mutlaka kullanmadan önce bıçakların 2-3 noktasına yağ damlası bırakın kullanım esnasında ısınma yapmasın hem böylelikle çekme yapma ihtimali sıfırlanmış oluyor kaldıki kuaför de değiliz kendi fırçası ile çok kolay şekilde temizleniyor bıçakları ayırıp temizlemeye kalkmayın bence :D
Alma aşamasında olanlara kesinlikle tavsiye ederim

Resim
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

Mesaj moy » 10 Nis 2020, 10:17

Lise birden beri saçlarımı hep makine ile kestirirdim ölcü ilk zamanlar 5 numara iken son 10 senedir 1 numaraya kadar düştü.
Ben bu covid muhabbetleri Türkiye'de yayılmadan berberde traş olmaktan rahatsız olmaya başlamıştım ortada 1 makine sürekli benim kafadan yanındakinin kafaya onun kafasından başkasının kafaya gezmesi, sağda soldaki saçlar kıllar derken evde traş olmak için bahane arıyordum.Corona sağolsun linkteki makineyi aldırttı bana.
Moser 1055-0460 Multi-Purpose 7 in 1 Erkek Bakım Seti
https://www.carrefoursa.com/tr/moser-10 ... p-30258282
Önceden hiç kendi saçımı kendim kesmemiştim zor olacağını düşünüyordum 1-2 gün YouTube tan video izledim.Sonra bir gazla giriştim. Ense için eşimden yardım aldım sonuç mükemmel.Senelerce boşa berbere gitmişim boşa para vermişim :lol: :lol:
2 kez traş oldum muhteşem kesiyor, dalma çekme vs yapmıyor. Makineyi o kadar sevdim ki saçlarım uzasada gene traş olsam diye hevesle bekliyorum.
makinenin 2 tane kusuru var tuttuğunuz yer Soft touch bir malzemeden yapılmış elden kayıp fırlamasın diye o yüzey kesilen saçları kılları üzerinde tutuyor, 2. sevmediğim özelliği ise yıkanamaması.
Braunlarda bu kıl tüy işinde gayet iyi ama çok süslü püslü oyuncaklı ama 1-2 sene sonra dağılacakmış hissiyatı olan cihazlar gibi geliyor bana.
Moserleri sadece işini yapmak üzere tasarlanmış olan ürünlere bezetiyorum ekstra özellik yok, makyajı, süsü, oyuncağı yok, bas düğmesine yapsın işini. 3 sene garantisi var.
Braun bmw X5 moser jeep wrangler gibi düşünün. :thumbup: :thumbup:
Son olarak 12 yıldır aynı berbere gidiyorum, berberime durumu anlattım traştan önce bıcaklarını yağlarsan traştan sonra da temizleyip yağlayıp bırakırsan bi ömür kullanırsın dedi.
Bu pazar cocuklarında saçını keseceğim konu dehşet gazladı beni :lol: :lol: :lol:
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj eyimen » 10 Nis 2020, 11:21

Sahte çıkma ihtimalini bertaraf etmek için Moser'ı Watsons'ın internet sitesinden 240 TL'ye aldım.

https://www.watsons.com.tr/p/clipper-white-sac-kesme-makinesi-1400-40546?_sgm_campaign=product&_sgm_source=40546&_sgm_action=search
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj ekdellal » 10 Nis 2020, 12:07

3 senedir berbere gitmeyip kendimiz hallediyoruz ailecek. Ekipmanlar, Fonex'den aldığım Moser 1400 kablolu ve Philips MG5740 12 in 1 şarjlı.

Berbere gitmeme argümanlarım ise şunlardı önem sırasına göre;
- Hijyen
- Sıra bekleme
- Gereksiz muhabbet
- Civardaki berberlerin alayını denemiş olmama rağmen Fiyat/Performans'ın düşük olması

İyi traşlar TSF

ResimResim
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj sphinx » 10 Nis 2020, 12:14

Karantina sebebiyle herkes saçımı nasıl keserim derdinde anlaşılan :) Ben de epey video izledim ve en basit anlatım olarak aşağıdaki videoyu buldum.

https://www.youtube.com/watch?v=mBtay3_Ux7c
Kullanıcı avatarı
sphinx

Mesaj Eterna » 12 Nis 2020, 13:01

Anlattığım şey sosyal medyada da fark edilmeye başlanmış

Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners