11.000 TL Bütçeli İnce Bilek Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

11.000 TL Bütçeli İnce Bilek Saat Tavsiyesi

Mesaj sulomete » 28 Mar 2022, 19:55

Merhabalar iyi günler dilerim. Benim bileğim 16 cm. İnce bilekli olduğum için büyük saatler asla olmuyor. Hayatımda ilk defa saat almayı düşünüyorum fakat linkteki videoda da görüldüğü üzere saatlerin kordon denilen kısmı da çok büyük geliyor bileğime. Kasa çapı küçük olsa bile kordon bu sefer sorun çıkarıyor. Kolumda sallanıyorlar resmen. Bütçem 10.000 TL ( 11.000 TL'ye zorlayabilirim ) Şimdiden teşekkürler.

https://youtube.com/shorts/Zy3ZorKVMmI?feature=share
Kullanıcı avatarı
sulomete

Re: 11.000 TL Bütçeli İnce Bilek Saat Tavsiyesi

Mesaj Eterna » 28 Mar 2022, 22:52

Hocam bahsettiğiniz kordon denilen kısım bileğinize göre ayarlanabiliyor biliyorsunuz değil mi? Baklalar eksiltilerek, en son varsa ince ayarı yapılarak tam bileğinize göre oluyor.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj digitusmaximus » 28 Mar 2022, 22:53

Videoyu izledim dé siz bu saatin kordonunu hiç küçültmemişsiniz ki. Saatçiden aldığınız gibi duruyor sanki.
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Mesaj sulomete » 28 Mar 2022, 23:09

Eterna yazdı:Hocam bahsettiğiniz kordon denilen kısım bileğinize göre ayarlanabiliyor biliyorsunuz değil mi? Baklalar eksiltilerek, en son varsa ince ayarı yapılarak tam bileğinize göre oluyor.

Eğer öyleyse çok güzel. Saat önerisi verebilir misiniz acaba ?

digitusmaximus yazdı:Videoyu izledim dé siz bu saatin kordonunu hiç küçültmemişsiniz ki. Saatçiden aldığınız gibi duruyor sanki.

Ben almadım evde bulduğum eski saatlerden biri. Küçültüldüğünü bilmiyordum. Saat öneriniz var mıdır ?
Kullanıcı avatarı
sulomete

Mesaj hknmtn » 28 Mar 2022, 23:49

Merhaba. Arkadaşlarında dediği gibi kordon ayarlanır sıkıntı olmaz.
Ben de küçük çaplı saatleri severim o yüzden de küçük çaplı saatlerle ilgiliyimdir size bulduğum bir kaç model paylaşayım.
https://www.geckota.com/collections/air ... watch-blue
https://www.chrono24.com.tr/glycine/gly ... 958882.htm
https://www.maenwatches.com/collections/manhattan-37
Bu Maen çıktı biliyorum ama tükenmiş sanırım yeniden üretilecek.
Daha uygun bütçeli olarak Seiko 5'lere ve Orient Three Star'lara bakabilirsiniz. SNKL, SNXS, SNK serileri olabilir Seiko 5'lerde.
Başka markaların da 34-36mm'lik modelleri var da sizin belirlediğiniz bütçeye fazla oluyor genelde. Breitling, Oris, Rado, Stowa, Junghans gibi markalarda var.
Seiko SBP243, 241, 245 var mesela o seri de 38mm. Onlara da bir bakın. Güzel bir saat.
Deneme imkanınız varsa saati deneyin. Benim verdiğim linkler hep yurt dışı ama Seiko ve Orient'i yurt içinde bulabilirsiniz.
Ayrıca bileğin üstten ölçüsü de önemlidir. Onu da bir ölçün bence.
Bu arada verdiğim linkteki saatlerin hiç birini kullanmadım, denemedim. Öneriyorum gibi anlaşılmasın. Benim gezerken bulduğum beğendiğim sizin bütçeye uygun olan modellerdir.
Yatırım tavsiyesi değildir. (:
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Mehmet45 » 28 Mar 2022, 23:55

38mm hamilton modelleri vardi - 38-39-40mm seiko presage modelleri vardi, 40-41mm orient star vardi, hic olmadi vintage modeller oris vs.
Silikon veya deri kordonlu olmazsa aldiginiz saat, celik kordonu ayarlatirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Mehmet45

Mesaj zemberekv2 » 29 Mar 2022, 00:51

Bir tavsiye de benden:

https://www.brew-watches.com/watches/retromatic-brew-green

Resim

Yalnız dün diğer renklerde mevcuttu şimdi sadece koyu kırmızı mevut görünüyor :shock: .

ya da vintage bir saat:

Resim
Kullanıcı avatarı
zemberekv2

Mesaj digitusmaximus » 29 Mar 2022, 01:39

Güzel kardeşim şimdi sen bu saati al, ilk gördüğün saatçi dükkanından içeri gir ve "Abi şu saati koluma göre ayarlar mısın" de. 10-15 TL 'ye bitir bu işi. 11bin liran cebinde kalsın. Yani daha saatin kordonunun ayarlanabilen bir şey olduğunu bilmiyorsan henüz saat takmaya hazır değilsin demektir. 500 liralık saat ile 11bin liralık saatin farkını da bilmiyirsundur ve bu parayı da daha neden verdiğini bilmiyorsun demektir. Paran şimdilik cebinde kalsın bence.

İlla yeni bir saat almaya hevesliysen Casio F91 modellerinden başla. Hepimizin ilk başlangıç yeri bu saat çünkü.
Kullanıcı avatarı
digitusmaximus

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Orhanate ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners