Yurtdışı Alışveriş Limiti 150 Euro'ya İndi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yurtdışı Alışveriş Limiti 150 Euro'ya İndi

Mesaj evsen81 » 12 Nis 2022, 14:33

Ucuz malı toptan alıp al sat yapanlar parça parça alır 150 eorunun altında kalacak şekilde eşinin dostunun adına alır yine kılıfına uydurur. Olan bizim gibi ayda yılda bir yurtdışından saat alanlara olacak :twisted:
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj sylvester » 12 Nis 2022, 15:01

prx yazdı:Ben bu sitelere güvenemiyorum geçen bi seikolara bakmıştım saat 6 yönünde japan movt kalibreleri falan yazmıyor jomashop ta bi garip mesela tissot kutularinin üstünde genellikle karton olur bunlarda hiç yok ve saatlerin yazıları kadran rengi falan değişik geliyobana sanki. kutuların rengide yani bilemiyorum bana mi öyle geliyo bi garip bu siteler bide garanti sorunu falan çok dikkatli olmak gerekiyo.
Jomashop tan 2 kez alışveriş yaptım. Ürün stoktaysa 4-5 gün içerisinde adrese teslim oluyor. DHL ile gönderiyorlar; DHL ürün bizim gümrüğe giriş yaptığı anda ürünün %20 sini vergi olarak ödemeniz için bir link gönderiyor. (Güncel kur üzerinden hesaplanmış) kredi kartı ile ödeme yaptığınız anda ürün gümrükten çıkıp ilgili adrese yola çıkıyor. Ertesi gün sabah 10-11 arası teslim ediyorlar. Jomashop tan aldığım saatlerin 2 si de factory packaged idi; dokunulmamış; saatlerin üzerinde koruyucu bantları aynen duruyordu. Ben çok memnun kaldım. Aldığım saatlerin TR fiyatı 2 katıydı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
sylvester

Mesaj prx » 12 Nis 2022, 21:49

sylvester yazdı:
prx yazdı:Ben bu sitelere güvenemiyorum geçen bi seikolara bakmıştım saat 6 yönünde japan movt kalibreleri falan yazmıyor jomashop ta bi garip mesela tissot kutularinin üstünde genellikle karton olur bunlarda hiç yok ve saatlerin yazıları kadran rengi falan değişik geliyobana sanki. kutuların rengide yani bilemiyorum bana mi öyle geliyo bi garip bu siteler bide garanti sorunu falan çok dikkatli olmak gerekiyo.
Jomashop tan 2 kez alışveriş yaptım. Ürün stoktaysa 4-5 gün içerisinde adrese teslim oluyor. DHL ile gönderiyorlar; DHL ürün bizim gümrüğe giriş yaptığı anda ürünün %20 sini vergi olarak ödemeniz için bir link gönderiyor. (Güncel kur üzerinden hesaplanmış) kredi kartı ile ödeme yaptığınız anda ürün gümrükten çıkıp ilgili adrese yola çıkıyor. Ertesi gün sabah 10-11 arası teslim ediyorlar. Jomashop tan aldığım saatlerin 2 si de factory packaged idi; dokunulmamış; saatlerin üzerinde koruyucu bantları aynen duruyordu. Ben çok memnun kaldım. Aldığım saatlerin TR fiyatı 2 katıydı.

resimlerini paylaşabilirmisiniz bi baksam önemli değilse markası nedir?bende oradan almak istiyorum da siz paylasabilirseniz bi bakmak isterim içimi rahatlatmak adına efendim
Resim
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj prx » 12 Nis 2022, 21:59

Bi arkadaşım almıştı baktim saate genel olarak üreticinin kadrandaki yazılarındaki gizli imzalarinda bi fark yok kasada falan ama genel itibarı ile baktigimda bi sorun sezdim ve takılma yaptı ben kurcalarken ben bisey demedim ama genede bi aksaklık hissettim.
Prx; Battı balık yan going.
Kullanıcı avatarı
prx

Mesaj mertgulpek » 01 Tem 2022, 03:58

Cok uzucu

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Kullanıcı avatarı
mertgulpek

Mesaj castilla » 01 Tem 2022, 06:50

Yurtdisindan ayakkabi aldim, fiyati 120 dolar kargo ucreti de 40 dolar tutuyor, toplam 160 odedim yani.Tr ye geldiginde dhl e sadece gumruk bedelini oderim ve adresime gelir mi? yoksa formalitelere takilir miyim? tecrubesi olan var mi

Kullanıcı avatarı
castilla

Mesaj Etyg » 19 Tem 2022, 21:01

Daha dün geldi ayrı ayrı iki saat aldım bir baktım ikisinide aynı anda gümrükten geçirmişler yani 150 euro yu geçti. Hemen bir mail geldi 50 dolar artı kdv müşavirlik işlemleri vs diye e dedim birini iptal edelim sonuçta ayrı siparişler ikiside aynı anda geldiği için sonuç değişmeyecek denildi. Hemen amazon chat den yaklaşık 1.5 saat görüştüm sanki ilk amatörler geliyor sonra Lale diye biri katıldı şaşırdım ve iptalini sağladı aynı gün iade edildi çok şaşırdım hiç bir kesintide yapmadılar[emoji122]

Kullanıcı avatarı
Etyg

Mesaj waryok » 06 Ağu 2022, 13:11

Herkese iyi forumlar amazondan 138 dolara bir saat almak istiyorum kargo nakliye ithalat depozito harç vs toplam ödeme 187 dolar tutmakta.Başlıktada belirtildiği gibi yurtdışı alışveriş toplam tutar üzerindenmi kısıtlama var yoksa satın alınan ürünün tutarı kadarmı ? Bu ürünü satın aldığımda tekrardan benden bir ücret talep edilecekmidir acaba ? Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
waryok

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Dogustoparlı, plez, sasuta ve 91 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners