1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Yeni Model: BMW 6 Serisi Coupe F13

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Yeni Model: BMW 6 Serisi Coupe F13

Mesaj Archezia » 18 Ara 2011, 18:16

SL güzel de söföre yazık olmuş. Hep eller direksiyona yapışık uygun pozisyonda sürmek zorunda kalmış kötü örnek olmayayım diye :) Tadını çıkaramamış arabanın :D
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj winterdrops » 24 Ara 2011, 18:52

Sanki böcek gözüne benzetmeye çalışmışlar. Ben pek beğenmedim. Bir önceki versiyonu mahvetmişler. Bana göre şuanda mercedesin en güzel far dizaynına sahip arabası E serisinin Coupe versiyonu.
Kullanıcı avatarı
winterdrops

Mesaj Archimed » 24 Ara 2011, 20:10

winterdrops yazdı:Sanki böcek gözüne benzetmeye çalışmışlar. Ben pek beğenmedim. Bir önceki versiyonu mahvetmişler. Bana göre şuanda mercedesin en güzel far dizaynına sahip arabası E serisinin Coupe versiyonu.

+1

E serisinin sedan versiyonu çok iri bir olmuş. Meseda W126'dan sonra üretilen W140 kasa S sınıfı Mercedes'ler de benzer şekilde çok iri ve çirkin duruyordu. Sonra çıkarttıkları kasa daha akıcı ve duru hatlara sahipti.

E serisi coupe'lerin özellikle arka pencerlerinin eğimlerini çok beğendim. Keşke aynı akıcılığı kullanarak 4 kapılı bir coupe versiyonu daha yapsalar. Kanımca böyle bir tasarım Audi A5'i öldürürdü..
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj SeRxx » 24 Ara 2011, 21:10

Ben E serisi ve C serisinin güvenlik değerlerini çok kötü buldum. Geçen haberlerde futbolcu Okan Buruk C Serisiyle eski kasa Toyota Corolla'ya çarpmıştı C Serisinin halini gördüm ön komple uçmuş Toyota taş gibi duruyor...

Bu arada araba konusu olmuşken bir sorum olacak: Volvo S40 çok uzun süredir yenilenmiyor. Yenilenmesi söz konusu mu acaba? Bir bilginiz var mı?
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj razz » 26 Ara 2011, 01:23

bozok; Öncelikle SL'in kötü bir modeli olmadığını ve olacağına da ihtimal vermediğimi söyleyerek lafa başlayayım.. Bence araç, akıcı çizgilere sahip ve luxury RoadSter bayrağını hakkıyla taşıyan "a Stunning Benz"..
Gerçi yakında 2fast 20" ve rugan siyahı jantlarla, sanayi işi body kit'lerle ve bilimum lüzumsuz eklentilerle maymun edilmiş Brabus ve benzer modelleri Hat Trick'te sergilemeye başlayacağından yorumumun -herzaman olduğu gibi- Factory Standard araçlar için geçerli olduğunu eklemeyi ihmal etmiyorum..

Archimed; 4 kapılı Coupe diye bir kavram yoktur.. "Coupe" Fransızca kesik anlamına gelir ve Sedan bir aracın ön kapısı uzatılarak arka kapısının iptali esasına dayanır.. Senin bahsettiğin kavram Sports Sedan olarak geçer ve Amerikan menşeili bir terimdir.. Bu tip araçlara ( ve senin özlemini duyduğun araca ) güncel örnek Mercedes Benz CLS'dir.. A5'in bu araçla kıyasta ölmesi de mümkün değildir zira hal-ü hazırda ölü doğmuştur..

Memlekette araç kasa tipi kavramı sanayi ağzıyla geliştiğinden halen doğru düzgün oturmamıştır.. Bu konu hakkında bilgi edinmek için Sedan, Sports Sedan, 2 seater, 4 seater, Coupe, Convertible, RoadSter, Hatchback, Fastback, Liftback, StationWagon, SUV vb. terimleri netten araştırmak faydalı olur..

W140'ın dizayn edildiği yıllarda kapı panelleri hala sürücülerin yaklaşık omuz hizasında bitmekteydi.. Haliyle dik ve rahat oturma pozisyonu ve yola hakimiyet açısından aracın karoserindeki yüksek ve dik çizgiler zamanın izlerini doğru şekilde taşımaktaydı.. Chrysler 300C ile popüler olan yüksek kapı panelleri ve basık yan camlar, kapı panellerini sürücünün omuz hizasından neredeyse çene hizasına taşırken aynı zamanda sedan araçlara da nispeten sportif bir çizgi getirdi.. Bu değişiklik, karoser hatlarına daha aerodinamic açı vermeye uğraşan markaları spor araçları andıran, basık, geniş ve mermi formunda sedan otomobiller üretmeye yöneltti..

S Klasse gibi bir sınıfa ait bir aracın zarif olması ( özellikle de 1991 itibarıyla ) çok da beklenen bir durum zaten değildi haliyle çirkin demek için biraz üretildiği zaman özelinde düşünmekte fayda var derim zira Passat CC'ye bakarak W140'a çirkin dersek ilk başta doğru bir tanımlama yapmış olduğumuzu düşünebiliriz ancak bir de 1991 model Passat'a bakarsak ne düşünürüz acaba..?

serxx; Mercedes Benz E ve C Klasse sınıfında NCAP sonuçları açısından gayet başarılı araçlardır..
Ayrıca bir kaza anında aracın ne kadar zarar gördüğü NCAP testleri arasında yer alan kıstaslardan biri de değildir zira aracın kaza esnasında deforme olması darbeden kaynaklı basınç ve gücün azalması/yokolması konusunda gereklidir.. Eğer araç çarpma esnasında deforme olmazsa araç içindekilerin başına geleceklere örnek durum iki tane misket alıp içi boş ve metal kahve matarasına kapattıktan sonra yere fırlatmak olarak düşünülebilir..
NCAP güvenlik testlerinde kaza sonrası aracın durumu ancak kabin sahasındaki deformasyon özelinde ele alınır ve sonuçlar sırasıyla sürücü, yolcu(lar) ve kazaya karışan yaya(lar) olarak değerlendirilir..

Volvo S40 C+ segmentinde yer alan Avrupa menşeili araçlar için ortalama kabül edilen 7 seneyi doldurdu ve bir defa da facelift ( makyaj ) gördü.. Eylül 2011'i geçtiğimizi ve yılbaşına da bir hafta kaldığını düşünürsek potansiyel lansman tarihleri geride kalmış durumda.. Bu sebeplerden ötürü 2013 modellerde yeni bir kasa olması kuvvetle muhtemel derim..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Archezia » 26 Ara 2011, 01:58

Razz yazdı:bozok; Öncelikle SL'in kötü bir modeli olmadığını ve olacağına da ihtimal vermediğimi söyleyerek lafa başlayayım.. Bence araç, akıcı çizgilere sahip ve luxury RoadSter bayrağını hakkıyla taşıyan "a Stunning Benz"..
Gerçi yakında 2fast 20" ve rugan siyahı jantlarla, sanayi işi body kit'lerle ve bilimum lüzumsuz eklentilerle maymun edilmiş Brabus ve benzer modelleri Hat Trick'te sergilemeye başlayacağından yorumumun -herzaman olduğu gibi- Factory Standard araçlar için geçerli olduğunu eklemeyi ihmal etmiyorum..

Archimed; 4 kapılı Coupe diye bir kavram yoktur.. "Coupe" Fransızca kesik anlamına gelir ve Sedan bir aracın ön kapısı uzatılarak arka kapısının iptali esasına dayanır.. Senin bahsettiğin kavram Sports Sedan olarak geçer ve Amerikan menşeili bir terimdir.. Bu tip araçlara ( ve senin özlemini duyduğun araca ) güncel örnek Mercedes Benz CLS'dir.. A5'in bu araçla kıyasta ölmesi de mümkün değildir zira hal-ü hazırda ölü doğmuştur..

Memlekette araç kasa tipi kavramı sanayi ağzıyla geliştiğinden halen doğru düzgün oturmamıştır.. Bu konu hakkında bilgi edinmek için Sedan, Sports Sedan, 2 seater, 4 seater, Coupe, Convertible, RoadSter, Hatchback, Fastback, Liftback, StationWagon, SUV vb. terimleri netten araştırmak faydalı olur..

W140'ın dizayn edildiği yıllarda kapı panelleri hala sürücülerin yaklaşık omuz hizasında bitmekteydi.. Haliyle dik ve rahat oturma pozisyonu ve yola hakimiyet açısından aracın karoserindeki yüksek ve dik çizgiler zamanın izlerini doğru şekilde taşımaktaydı.. Chrysler 300C ile popüler olan yüksek kapı panelleri ve basık yan camlar, kapı panellerini sürücünün omuz hizasından neredeyse çene hizasına taşırken aynı zamanda sedan araçlara da nispeten sportif bir çizgi getirdi.. Bu değişiklik, karoser hatlarına daha aerodinamic açı vermeye uğraşan markaları spor araçları andıran, basık, geniş ve mermi formunda sedan otomobiller üretmeye yöneltti..

S Klasse gibi bir sınıfa ait bir aracın zarif olması ( özellikle de 1991 itibarıyla ) çok da beklenen bir durum zaten değildi haliyle çirkin demek için biraz üretildiği zaman özelinde düşünmekte fayda var derim zira Passat CC'ye bakarak W140'a çirkin dersek ilk başta doğru bir tanımlama yapmış olduğumuzu düşünebiliriz ancak bir de 1991 model Passat'a bakarsak ne düşünürüz acaba..?

serxx; Mercedes Benz E ve C Klasse sınıfında NCAP sonuçları açısından gayet başarılı araçlardır..
Ayrıca bir kaza anında aracın ne kadar zarar gördüğü NCAP testleri arasında yer alan kıstaslardan biri de değildir zira aracın kaza esnasında deforme olması darbeden kaynaklı basınç ve gücün azalması/yokolması konusunda gereklidir.. Eğer araç çarpma esnasında deforme olmazsa araç içindekilerin başına geleceklere örnek durum iki tane misket alıp içi boş ve metal kahve matarasına kapattıktan sonra yere fırlatmak olarak düşünülebilir..
NCAP güvenlik testlerinde kaza sonrası aracın durumu ancak kabin sahasındaki deformasyon özelinde ele alınır ve sonuçlar sırasıyla sürücü, yolcu(lar) ve kazaya karışan yaya(lar) olarak değerlendirilir..

Volvo S40 C+ segmentinde yer alan Avrupa menşeili araçlar için ortalama kabül edilen 7 seneyi doldurdu ve bir defa da facelift ( makyaj ) gördü.. Eylül 2011'i geçtiğimizi ve yılbaşına da bir hafta kaldığını düşünürsek potansiyel lansman tarihleri geride kalmış durumda.. Bu sebeplerden ötürü 2013 modellerde yeni bir kasa olması kuvvetle muhtemel derim..

So Pro! :super:
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj bozok » 26 Ara 2011, 03:14

serxx yazdı:Ben E serisi ve C serisinin güvenlik değerlerini çok kötü buldum. Geçen haberlerde futbolcu Okan Buruk C Serisiyle eski kasa Toyota Corolla'ya çarpmıştı C Serisinin halini gördüm ön komple uçmuş Toyota taş gibi duruyor...

Bu arada araba konusu olmuşken bir sorum olacak: Volvo S40 çok uzun süredir yenilenmiyor. Yenilenmesi söz konusu mu acaba? Bir bilginiz var mı?

bence bu araçların hızları ve çarpma açılarıyla alakalı bi durum. C serisinin güvenlik değerlerini bilmem fakat son makyajdan önceki kasası bence mercedes e yakışmıyor ön panelide öyle zaten okadar çok varki yakında şahin kadar C180 görcez heralde :)
Kullanıcı avatarı
bozok

Mesaj SeRxx » 26 Ara 2011, 10:23

Mercedes'in http://www.euroncap.com 'da ki sonuçlar zaten çok kötü. Ben o kazanın tam olarak çarpma açısıyla olduğunu düşünmüyorum çünkü bu kadar fark olmamalı..
C serisi'ni ben de çok görüyorum bir ara bedava mı dağıtıyorlar diye düşündüm :lol:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners